• کدخبر: 60053
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۲۷ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  • چاپ خبــر
در همایش آمادگی جسمانی ویژه بانوان گلپایگان مطرح شد؛

لزوم توجه به گسترش ورزش در بانوان/ ۶۷ درصد بانوان گلپایگان دچار اضافه وزن هستند

مسئول ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان گلپایگان گفت: برای نهادینه شدن ورزش در عمق خانواده ها باید از مادر شروع کرد تا این بانوان ورزشکار، فرزندانی ورزشکار و با اخلاق ورزشی پرورش دهند.

به گزارش دیار عالمان؛ الهام بازدار در همایش آمادگی جسمانی ویژه بانوان شهرستان گلپایگان که ظهر امروز در سالن ۱۷ شهریور برگزار شد، اظهار کرد: ترویج ورزش همگانی و ایجاد نشاط اجتماعی برای بانوان از مهم ترین اهداف برگزاری این مراسم بوده است.

مسئول ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان گلپایگان با تأکید بر لزوم گسترش هر چه بیشتر برنامه های ورزشی برای بانوان، تصریح کرد: برای نهادینه شدن ورزش در عمق خانواده ها باید از مادر شروع کرد تا این بانوان ورزشکار، فرزندانی ورزشکار و با اخلاق ورزشی پرورش دهند.

وی با اشاره به حضور باشگاه های ورزشی و بانوان شهرستان در این مراسم، گفت: آشنایی بانوان با رشته های مختلف آمادگی جسمانی و مربیان فعال شهرستان از دیگر اهداف برگزاری این همایش بودن است.

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان گلپایگان در این همایش اشاره ای به آمار بالای چاقی در بین بانوان این شهرستان کرد و گفت: ۶۷ درصد بانوان میانسال شهرستان گلپایگان دچار اضافه وزن و چاقی هستند که این آمار بسیار بالا و نگران کننده است.

زینب لطفی داشتن تحرک و فعالیت، تغذیه درست و داشتن سلامت روان را از راه های کنترل وزن معرفی کرد و گفت: افراد عموماً برای کاهش وزن به رژیم های غلط روی می آورند و برای رسیدن به وزن ایده‌آل روش هایی را انتخاب می‌کنند که عموماً به سلامت آن ها آسیب می‌زند.

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان کاهش یک و نیم تا دو کیلو گرم وزن در هر ماه را روند مناسبی دانست و افزود: افراد برای کاهش وزن حتماً باید به این نکته توجه داشته باشند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

لطفی یکی دیگر از نکات مهم در بحث کاهش وزن را تغذیه درست خواند و تشریح کرد: اولین اقدام افراد برای کاهش وزن حذف وعده های غذایی همچون شام و صبحانه‌ است در حالی که در کم کالری ترین رژیم ها هم هر سه وعده اصلی وجود داشته و تنها برای کاهش وزن به مقدار و نوع تغذیه توجه می‌شود.

وی اظهار کرد: گروه غذایی گوشت و جانشین های آن از جمله حبوبات، تخم مرغ و مغز ها برای خانم ها ضروری بوده و به هیچ عنوان نباید از وعده های غذایی آن ها حذف شود.

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان مصرف شیر و ماست در بانوان را ضروری دانست و گفت: برای کاهش وزن باید از لبنیات کم چرب استفاده کرد و‌ گروه نان و غلات را کاهش داد.

لطفی در مورد مصرف مکمل ها و به خصوص ویتامین ها عنوان کرد: بهتر است این گروه از خود مواد غذایی تأمین شود اما در صورت استفاده از مکمل ها باید از مصرف زیاد آن ها پرهیز شود، زیرا می تواند باعث مسمومیت و بروز بسیاری از مشکلات شود.

درج دیدگاه

بایگانی

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰