• کدخبر: 60056
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  • چاپ خبــر
شهردار گلپایگان

سرانه فضای سبز ۹۶ در گلپایگان به ازای هر نفر ۲۵ متر مربع بود

شهردار گلپایگان با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز ۹۶ در گلپایگان به ازای هر نفر ۲۵ متر مربع بود، گفت: سال گذشته وعده داده شده که با تامین منابع آبی و زیر ساخت های لازم این عدد را یک متر مربع افزایش دهیم.

محمد امین جمالی شهردار گلپایگان دیروز در جمع دوستداران طبیعت اظهار کرد: سرانه فضای سبز ۹۶ در گلپایگان به ازای هر نفر ۲۵ متر مربع بود.

شهردار گلپایگان با اشاره به اینکه در سال گذشته این رقم ۲۴ متر بوده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته وعده داده شده که با تامین منابع آبی و زیر ساخت های لازم این عدد را یک متر مربع افزایش دهیم.

وی افزود:پیشنهاد ما برای سال آینده نیز افزایش یک متر مربعی این میزان است که انشالله با بارش رحمت الهی و وجود منابع آبی مناسب بتوانیم برای توسعه فضای سبز شهرستان قدمی برداریم.

جمالی در ادامه با بیان اقدامات شهرداری در یک سال گذشته، عنوان کرد: آبیاری تحت فشار پارک شادی شهرک الوند که با مساحت دو هکتار به عنوان یکی از بوستان های بزرگ شهر خواهد بود، و با ایجاد فضای سبز به زودی قابل بهره برداری خواهد شد.

شهردار گلپایگان در ادامه با اشاره به آبیاری تحت فشار بوستان جنب بیمارستان و پارک عمران، تصریح کرد: جداسازی آب خام فضای سبز از آب شرب یکی از دستور کارهای جدی شهرداری در سال های اخیر بوده است که به دنبال آن هستیم.

وی اضافه کرد: امسال نیز از تعدادی کنتورهای آب شربی که در اختیارما بود توانستیم با افزایش شبکه هشت کنتور را حذف کنیم.

جمالی با بیان تولیدات گیاهی در سطح شهرستان و به مناسب ایام نوروز، یاداور شد: تولید ۳ هزار جعبه گل بنفشه، تولید ۲۰ هزار گلدان گل همیشه بهار، ۵ هزار گلدان گل مینا، بیش از ۶۰ هزار قلمه گل رز، ۵ هزار گل شاهپسند و … از جمله تولیدات گل شهرداری گلپایگان بوده است.

شهردار گلپایگان با اشاره به سایر اقدامات انجام شده برای فضای سبز شهرستان، اظهار کرد: نصب ست بازی در پارک رباط حسینیه، سیستم روشنایی بلوار معلم، کاشت درختان حاشیه بلوار امام رضا، واکاوی تمام درختان سطح شهر از اقدامات صورت گرفته است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: افزایش سقف نهال کاری و کاشت مجدد در دستور کار جدی شهرداری است.

جمالی احداث سقف و نهال کاری روبه روی اداره راه و شهرسازی، احداث پارک در خیابان اردیبهشت، نصب ست بازی در پارک های رکابدار و عمران(جنب بیمارستان) ،کاشت درخت در بلوار های توحید، مدرس، شهرک الوند را از کارهای در دستور کار شهرداری نام برد.

شهردار گلپایگان با اشاره به نصب المانهای نوروزی سال ۹۷ گفت: امسال کاشت ۱۲ هزار اصل درخت را در دستور کار خواهیم کاشت که نهایتا تا اوایل اردیبهشت ماه این کار انجام خواهد گرفت.

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱