• کدخبر: 60060
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
  • چاپ خبــر
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلپایگان خبر داد:

توزیع سه هزار و ۴۰۰ اصله نهال در گلپایگان به مناسبت هفته منابع طبیعی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلپایگان گفت: سه هزار و ۴۰۰ اصله انواع نهال برای توزیع در شهرستان و بین نمازگزاران روز جمعه در اختیار اداره منابع طبیعی گلپایگان قرار گرفته است.

به گزارش دیار عالمان؛ علیرضا حیدری، در گفت‌وگو با خبرنگار دیار عالمان، بیان کرد: امسال تعداد سه هزار و ۴۰۰ اصله نهال از انواع سرو، کاج، اقاقیا، ارغوان، داغداغان، زبان گنجشک، زیتون تلخ، توت و تعداد محدودی گلابی وحشی در اختیار اداره منابع طبیعی گلپایگان قرار داده شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلپایگان عنوان کرد: توزیع این نهال ها در طول هفته منابع طبیعی و درختکاری در سطح شهرستان صورت گرفته و تعدادی نیز در مراسم نماز جمعه این هفته به صورت رایگان در بین نمازگزاران توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده جهت جنگل کاری در گلپایگان، تشریح کرد: امسال در قالب اجرای پروژه توسعه جنگل دیم، ۱۵ هکتار از مراتع غرقن با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، با بذر گونه بادام اسکوپاریا و بادام آمارا به روش کپه کاری، پوشش داده شد.

حیدری افزود: هدف از اجرای این طرح افزایش سرانه جنگل شهرستان، تعدیل آب و هوا، ایجاد تفرجگاه و جلوگیری از فرسایش خاک بوده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلپایگان به تشریح اقدامات انجام شده برای مراقبت و نگهداری از جنگل کاری های سال های گذشته پرداخت و گفت: امسال ۹۱ هکتار از جنگل کاری های سال های قبل در مناطق هرستانه علیا، ده گاه قرغن و گلار سرخه قرغن واکاوی شده و عملیات مراقبت و نگهداری بر روی آن ها انجام شد.

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹