• کدخبر: 60063
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۴۶ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
  • چاپ خبــر
در مراسم تجلیل از خیران و امدادگران جمعیت هلال احمر گلپایگان مطرح شد؛

مردم گلپایگان بالاترین میزان کمک های مردمی به زلزله کرمانشاه در استان را به خود اختصاص دادند

رئیس سازمان عملیات و امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان گفت: حجم بالای کمک های مردمی در گلپایگان نشان دهنده ریشه و اعتقاد بالای مردم این شهرستان به انجام کار خیر و کمک به درماندگان است.

محمد محمدی در مراسم تجلیل از خیران، امدادگران، داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان گلپایگان که صبح امروز در سالن اجتماعات دانشکده فنی شهدا برگزار شد، اظهار کرد: هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست و بهترین نوع خدمت، کمک به افراد مستأصل و نا امید است که این خدمت در واقع معامله با خداست.

رئیس سازمان عملیات و امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان با اشاره به کمک رسانی مردم این استان در زلزله کرمانشاه، گفت: استان اصفهان و شهرستان گلپایگان در زلزله کرمانشاه کارهای زیادی انجام دادند تا جایی که مردم این استان بالاترین میزان همیاری مردمی در زلزله کرمانشاه در کشور را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه مردم گلپایگان به نسبت جمعیت بالاترین میزان کمک های مردمی را در سطح استان داشتند، تصریح کرد: این امر نشان دهنده ریشه و اعتقاد بالای مردم این شهرستان به انجام کار خیر و کمک به درماندگان است.

محمدی عنوان کرد: تیم های هلال احمر استان با اعلام وضعیت قرمز در کرمانشاه، با وجود اینکه تیم های معین اول و دوم محسوب نمی‌شدند، اما سریعاً به محل اعزام شده و رأس ساعت هشت صبح روز بعد در منطقه مستقر بودند.

رئیس سازمان عملیات و امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان افزود: تیم های هلال احمر استان اصفهان از جمله تیم گلپایگان در اولین اقدام، شهرستان ثلاث باباجانی با ده هزار نفر جمعیت را تحویل گرفته و با کاری مثال زدنی و بی نظیر ظرف مدت سه روز وضعیت بحرانی شهر را به وضعیت عادی تبدیل کردند.

وی با اشاره به کمک های بی نظیر مردم گلپایگان در زلزله کرمانشاه، خاطر نشان کرد: مردم این شهرستان به موقع و با کمک های ارزشمند خود به کمک مردم کرمانشاه شتافتند و حتی بخش های خصوصی در اولین لحظات بدون هیچ چشم داشتی بارهای کمکی را به منطقه رساندند.

محمدی بیان کرد: تیم های امدادی هلال احمر گلپایگان حتی در بحث سقوط هواپیمای تهران_ یاسوج پای کار بوده و برای کمک اعلام آمادگی کردند.

رئیس سازمان عملیات و امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان با تأکید بر اینکه جامعه ما هنوز درک خطر نکرده، اظهار کرد: کشور ما یک کشور زلزله خیز بوده و مردم باید در همه زمینه ها این مسئله را در نظر داشته و پیشگیری ها و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی اضافه کرد: بهتر است به جای اینکه منتظر اقدام و پاسخگویی مسئولان باشیم، مسئولیت پذیری را در خود بالا برده و به جای انتظار از دیگران ابتدا خودمان را در مقابل خطر ها ایمن کنیم.

کمک های مردمی تنها دلگرمی زلزله زدگان کرمانشاه بود

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گلپایگان در این مراسم اظهار کرد: خدا را شاکرم امروز در محفلی هستم که با هدف تجلیل از مشارکت مردم مهربان گلپایگان برگزار شده و خوشحالم که این مردم در مشارکت خود جمعیت هلال احمر را معتمد خود دانسته و کمک های خود را به این جمعیت تحویل دادند.

حمیدرضا کریمیان با اشاره به وقوع زمین لرزه در شامگاه ۲۱ آبان ماه سال جاری در کرمانشاه، عنوان کرد: طبق آمار استاندار کرمانشاه این زلزله که تأثیر امواج آن در نیمی از کشور و حتی گلپایگان نیز احساس شد، حدود ده هزار نفر مصدوم، ۵۷۴ نفر فوتی، تخریب کامل ۱۸ هزار واحد مسکونی و خسارت جدی به ۵۰ هزار واحد دیگر را به دنبال داشت، که این نشان از عمق حادثه دارد.

وی عنوان کرد: حضور همه‌ جانبه مردم در میان همه غصه های کرمانشاه برای مردمش باعث دلگرمی بوده و تنها این مردم مهربان بودند که پشت زلزله زدگان کرمانشاه ایستاده و با کمک های خود کمی از درد و غصه های آنان کاستند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گلپایگان اظهار کرد: آمار ارسال کمک های مردمی از شهرستان گلپایگان در روزهای ابتدایی این حادثه به نسبت جمعیت و به اذعان مرکز آمار استانداری، بالاترین میزان در استان اصفهان را داشته است.

کریمیان با اشاره به حضور تیم جمعیت هلال احمر شهرستان گلپایگان در مناطق زلزله زده کرمانشاه، بیان کرد: تیم جمعیت هلال احمر گلپایگان با یک دستگاه آمبولانس و خودروی پی کاپ به عنوان تیم پیشرو در ساعات ابتدایی حادثه در منطقه حاضر شد.

وی به تشریح کمک های ارسالی از طرف هلال احمر گلپایگان به مناطق زلزله زده پرداخت و گفت: محموله چهار صد تخته ای چادر هلال احمر گلپایگان جزء اولین محموله های ارسالی از اصفهان بود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گلپایگان اضافه کرد: ۴۶۶ عدد والور و سیستم گرمایشی در همان روزهای ابتدایی از طرف هلال احمر گلپایگان به کرمانشاه ارسال و بعد از آن ایستگاه های جمع آوری کمک های مردمی در شهرستان برپا شد.

کریمیان عنوان کرد: مردم گلپایگان تنها به صندوق های جمعیت هلال احمر ۳۳۵ میلیون و ۹۶۱ هزار تومان واریز کردند و این مبلغ جدا از مبالغی است که به شماره حساب ها، سیستم خود پردازها و در بانک ها به حساب جمعیت هلال احمر واریز شد.

وی افزود: مردم مهربان گلپایگان همچنین شش میلیارد و ۵۶۸ میلیون و ۴۲۰ ریال در زلزله کرمانشاه کمک های غیر نقدی کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گلپایگان اشاره ای به تعداد کانکس های ارسالی از گلپایگان به مناطق زلزله زده کرمانشاه کرد و گفت: علاوه بر کانکس هایی که مستقیماً از طرف مردم گلپایگان به کرمانشاه ارسال شد، ۲۰ دستگاه کانکس به ارزش حدودی هر عدد چهار میلیون تومان و با کیفیت بالا از طرف هلال احمر گلپایگان به این مناطق فرستاده شد.

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

آبان ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰