• کدخبر: 60152
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۴۸ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان:

بهترین خدمت به زن، زن باقی ماندن اوست/ تمدن غرب بزرگترین ظلم را در حق زن روا داشته است

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه تساوی بین زن و مرد نه تنها خدمت به زن نیست بلکه خیانت به اوست، گفت: غرب و تمدن غربی بزرگترین ظلم را در حق زن روا داشته است.

به گزارش دیار عالمان؛ آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلی برگزار شد، اظهار کرد: بهترین خدمت به زن، زن ماندن اوست.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه تساوی بین زن و مرد نه تنها خدمت به زن نیست بلکه خیانت به اوست، گفت: غرب و تمدن غربی بزرگترین ظلم را در حق زن روا داشته است.

وی با اشاره به امار بالای تجاوز جنسی به دختران در مدارس امریکا، تصریح کرد: قوه جنسی سیری ناپذیر است و نباید تصور شود برداشتن حجاب پس از مدتی عادی خواهد شد.

آیت الله طهماسبی با بیان نگاه ابزاری و کالایی به زن در جوامع غربی، خاطرنشان کرد: تفاوت جسمانی زن و مرد برای تداوم نسل بشر است و ویژگی هایی بدنی آنان بیانگر وظایف آنان است.

امام جمعه گلپایگان لطافت ظاهری و وجودی زن را برای ویژگی های مادری و اداره کردن محیط گرم خانواده لازم دانست و یاداور شد: ویژگی های بدنی مرد به گونه ای آفریده شده تا بتواند در مقابل سختی مقاومت داشته باشد و معاش خانواده را تامین کند.

وی در ادامه با بیان اینکه حجاب امری مربوط به جامعه است، عنوان کرد: اگر زنی بی حجاب وارد جامعه شود جامعه و جوانان را آلوده می کند و از این جهت نمی توان حجاب را امری شخصی دانست.

آیت الله طهماسبی با اشاره به اینکه دولت اسلامی موظف است فضای جامعه را سالم نگه دارد، اضافه کرد: باید جلوی بدحجابی گرفته شود تا زمینه گناه در جامعه فراهم نشود.

امام جمعه همچنین به سالروز تاسیس کانون فرهنگی هنری در مساجد اشاره کرد و گفت: مسجد تنها مکانی برای نماز خواندن نیست و باید کارکرد واقعی خود را پیدا کند.

وی افزود: مساجد باید کانوت کارهای فرهنگی و هنری و همچنین خدمات اجتماعی قرار گیرد و مکانی برای کمک به مردم باشد.

ایت الله طهماسبی در ادامه با گلایه مندی نسبت به این نکته که حضور جوانان و نوجوانان در مساجد کم است، عنوان کرد: دست اندرکاران امور مساجد باید با برنامه ریزی و تقویت کانون های فرهنگی در مساجد زمینه حضور جوانان را فراهم آورند.

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹