• کدخبر: 60177
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۰۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  • چاپ خبــر
استقبال از مسافرین نوروزی با ایستگاه ایمنی و سلامت در ورودی شهر گلپایگان
رئیس هلال احمر گلپایگان خبر داد:

استقبال از مسافرین نوروزی با ایستگاه ایمنی و سلامت در ورودی شهر گلپایگان

به گزارش دیار عالمان، حمیدرضا کریمیان در نشست خبری خود که امروز ظهر برگزار شد، از راه اندازی ایستگاه ایمنی و سلامت با کمک ستاد تسهیلات سفر در ورودی شهر گلپایگان خبر داد.

رئیس هلال احمر گلپایگان عنوان کرد: فضای دوستدار کودک، قسمت تست سلامت، راهنمای مسافران نوروزی از قسمت های مختلف این ایستگاه است.

وی با اشاره به اینکه این ایستگاه فضایی برای رفع خستگی رانندگان خواهد بود، خاطرنشان کرد: اکثر حوادث ترافیکی در ایام نوروز و مسافرت ها بیشتر به دلیل خستگی رانندگان به وجود می آید.

کریمیان با بیان اینکه دو پایگاه موجود هلال احمر در این ایام به صورت آماده باش هستند، گفت: تعداد نیروهای موجود در پایگاه ها در این ایام اضافه و تقویت خواهند شد.

رئیس هلال احمر گلپایگان افزود: هر پایگاه امدادی(شهدای امدادگر، شهید غزنوی) ۵ نفر به صورت ۲۴ ساعته مستقر می شوند.

آمار و حجم بالای کمک های مردمی گلپایگان به نسبت جمعیت در زلزله کرمانشاه

کریمیان با اشاره به بالا بودن کمک های مردمی گلپایگان در زلزله کرمانشاه به نسبت جمعیت، اظهار کرد: کمک های نقدی که به صندوق های جمعیت هلال احمر در گلپایگان واریز شد، ۳۳۵ میلیون و ۹۶۱ هزار ریال بود.

وی در ادامه به کمک های غیر نقدی مردم به هلال احمر به ارزش ریالی ۶۰۰ میلیون تومان اشاره کرد و یاداور شد: این اقلام عبارت بود از کانکس ۲۰ عدد(کانکس مسکونی، سرویس بهداشتی، حمام، و …)، ۱۲  هزار و ۹۱۰ عدد آب معدنی، ۲ هزار و ۸۵۶ بسته از انواع لوازم بهداشتی، پتو و کیسه خواب ۲ هزار و ۳۱ تخته، البسه ۵ هزار و ۸۱۰ عدد، ۸ هزار عدد کنسرویجات، ۶ تن تخم مرغ توسط اتحادیه مرغداران، بیش از ۵ تن سیب زمینی توسط شرکت زراعی، ۲ تن نان توسط اتحادیه نانوایان، و مواردی از قبیل خرما عسل، شیر خشک، برنج و … از جمله کمک های غیر نقدی مردم از طریق هلال احمر به زلزله زدگان کرمانشاه بود

رئیس هلال احمر گلپایگان با بیان اینکه تیم گلپایگان از اولین تیم های اعزامی به منطقه حادثه دیده کرمانشاه بود، گفت: ۴۰۰ تخته چادر و ۴۶۶ عدد والور و لوازم گرمایشی به همراه یک دستگاه آمبولانس و یک خودروی کمک دار در ساعات اولیه به مناطق زلزله زده از گلپایگان اعزام شد.

پایگاه های بین شهری هلال احمر در سال جاری ۵۶ حادثه جاده ای را پوشش دادند

کریمیان تصریح کرد: پایگاه های بین شهری هلال احمر در سال جاری ۵۶ حادثه جاده ای را پوشش دادند.

وی با بیان اینکه از این ۵۶ حادثه ۱۱۳ مصدوم پوشش امدادی داده شد و ۳۸ مصدوم به بیمارستان اعزام شدند، خاطرنشان کرد:  ۲۵۸ مراجعه حضوری حادثه خانگی و کارگاهی از دیگر رسیدگی های هلال احمر بوده است.

رئیس هلال احمر گلپایگان با اشاره به اینکه عملیات سقوط از کوه از دیگر فعالیت های امدادی هلال احمر در ماه های گذشته بوده است، گفت: یک تیم جهت حادثه سقوط هواپیما به دنا اعزام شد.

توانستیم به هزار و ۴۵۰ نفر در طرح خادم آموزش امداد و کمک های اولیه دهیم

کریمیان در ادامه با بیان اینکه طرح خادم یکی از طرح های کشوری و ملی ما بود که با شعار خانواده آماده در حوادث و بلایای طبیعی مطرح شد، اظهار کرد: توانستیم به هزار و ۴۵۰ نفر آموزش کمک های اولیه و آموزش آشنایی با مخاطرات به صورت غیر حضوری دهیم.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این آموزش ها به دبیران آموزش و پرورش بوده است، عنوان کرد: آموزش های داده شده برای مربیان به دلیل قدرت انتشار بالا و استفاده از توان این قشر در موقع لزوم بوده است.

رئیس هلال احمر گلپایگان با بیان اینکه المپیاد طرح دادرس در شاخه جوانان یکی دیگر از کارهای انجام شده در مدارس مقطع متوسطه بوده است،عنوان کرد: آموزش امداد و نجات به زبان ساده در شش مدرسه گلپایگان داده شد و بعد از آن المپیاد درون مدرسه ای برای منتخبین برگزار شد که به منتخبین آنها آموزش جامع تری داده شد.

کریمیان افزود: برگزیدگان این المپیاد در شهرستان و سپس به استان در دو بخش خواهران و برادران اعزام خواهند شد.

وی در ادامه به دو طرح همای رحمت و فرشتگان رحمت که به وسیله داوطلبان کمک های مردمی انجام می شود، اشاره کرد و گفت: بسته های غذایی و پوشاک در این طرح ها به محرومان شناسایی شده تحویل داده می شود.

کلیه اقدامات امداد نجات و حفاظت از سد کوچه ری به عهده متولیان سد کوچه ری خواهد بود

رئیس هلال احمر گلپایگان با بیان اینکه جمعیت هلال احمر با توجه به اینکه دریاچه های پشت سد ها در حیطه وظایف جمعیت هلال احمر نیست، یاداور شد: متولی این سد نیز باید هم بحث های حفاظتی سد را رفع کند و هم غواص مورد نیاز در مواقع لزوم باید آماده باشد.

کریمیان با اشاره به دستور العمل و مصوبات قبلی در جلسات در رابطه با این سد، تصریح کرد: ما در زمینه امداد و نجات در این رابطه ورود نخواهیم کرد و متولی سد که هنوز برای ما شناخته شده نیست باید این اقدامات را لحاظ نماید.

جذب ۲۰۰ میلیون ریال برای شهرستان های گلپایگان و خوانسار و کمک به مددجویان و کمک هزینه پزشکی به انان

رئیس هلال احمر گلپایگان در انتها به جذب ۲۰۰ میلیون ریال کمک هزینه پزشکی برای مددجویان هلال احمر در شهرستان های گلپایگان و خوانسار توسط نماینده خبر داد.

انتهای پیام/ دیار عالمان

 

 

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹