دیار عالمان

تولید کنندگان ارتقای کیفیت کالا را بر خود فریضه و واجب بدانند/دولت باید در واردات مدیریت جدی داشته باشد

کدخبر: 60293
فروردین ۳, ۱۳۹۷ در ساعت ۴:۵۰ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان، آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه هفته اول سال که در مصلی گلپایگان برگزار شد ضمن تبریک سال ۹۷ هجری شمسی، اظهار کرد: تولید کنندگان ارتقای کیفیت کالا را بر خود فریضه و واجب بدانند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مشهد مقدس و شعار سال(حمایت از کالای داخلی) اظهار کرد: یکی از منطق های دین ما انجام کار به نحو احسن است که اگر به این آموزه در بخش تولید کالا دقت شود، کالاهای کشور ما یکی از بهترین کالاهای دنیا خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم مدیریت جدی وارد کالا در کشور، بیان کرد: وجود کالاهای بنجل و ارزان کشور های دیگر در بازار کشورتولید داخلی را دچار خسران می کند و باعث می شود ارزش کالاهای داخلی در بین مردم از بین برود.

آیت الله طهماسبی در ادامه تصریح کرد: مطالبه مردم از دولت این است که برای حمایت از کالای داخلی اجازه ورود کالاهایی که امکان تولید در داخل را دارد و یا مشابه آن را می سازیم، ندهد.

امام جمعه گلپایگان مبارزه با قاچاق کالا را یکی دیگر راه های تحقق شعار سال دانست و گفت: قاچاق کالا تنها منظور ما به مبادی غیر رسمی نیست، متاسفانه گاهی در کشور ما از مبادی رسمی کشور نیز این عمل صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه مردم برای مصالح کشور از خرید کالای خارجی پرهیز کنند، اضافه کرد: تا کالای قاچاق در کشور وجود داشته باشد کالای ایرانی نمی تواند جایگاه خود را در بین مردم پیدا کند و مردم باید خرید کالای قاچاق را برخود حرام بدانند.

آیت الله طهماسبی با اشاره به کشورهایی چون چین و ژاپن که پیشرفت زیادی در اقتصاد و صادرات به جهان داشته اند، خاطرنشان کرد: مردم این کشورها از کالاهای کشور خود استفاده می کردند.

انتهای پیام/ دیار عالمان