• کدخبر: 60305
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۲۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

امروز وظیفه ما این است که ماهیت اصلی جمهوری اسلامی را حفظ کنیم

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه غفلت از زندگی محرومان و مستضعفان یکی از خطراتی است که انقلاب را تهدید میکند و این انقلاب نیز به دست مردم مستضعف و فقیر به وجود آمد، گفت: این قشر بیشترین هزینه را در طی ۳۹ سال برای انقلاب دادند

به گزارش دیار عالمان، آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: اگر خدای ناکرده روزی انقلاب به سمتی حرکت کند که از وضع محرومان غافل شود، فاتحه انقلاب خوانده خواهد شد، و از جمهوری اسلامی، چیزی جز اسم باقی نخواهد ماند.

وی افزود: غالب شهدای ما از خانواده های متوسط و پایین تر جامعه بوده اند که ولی نعمتان انقلاب همین افراد محروم هستند که مبادا از این ها غافل شویم.

خطیب جمعه گلپایگان تصریح کرد: نکند مسئولان ما به فکر معیشت مرفهان و وضع زندگی آنان بیشتر از فقیران و مستضعفان باشند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه وظیفه ی امروز ما حفظ نظام و جلوگیری از تهی شدن آن از درون است، عنوان کرد: بزرگترین خطر برای نظام، دور شدن از تعالیم اسلام و احکام آن است که همه باید برای جاری شدن این احکام در کشور تلاش کنند.

وی امام علی(ع) را الگوی ما برای ایجاد حکومت اسلامی معرفی کرد و خاطرنشان کرد: ۱۲ فروردین یکی از اعیاد ملی ما است که باید برای همیشه زنده نگه داشته شود.

ایت الله طهماسبی در ادامه ی خطبه ها، ترویج خوی اشرافی گری در میان مسئولان را یکی دیگر از تهدیدات جمهوری اسلامی دانست و گفت: آن مسئولی که زندگی اشرافی دارد حتی اگر این اموال را از راه مشروع و حلال کسب کرده باشد، نباید در جایگاه مسئولیت نظام اسلامی قرار گیرد.

امام جمعه گلپایگان، اضافه کرد: طبق فرمایش معمار کبیر انقلاب، مسئولان کشور باید از مردم متوسط و پایین تر جامعه باشند.

وی با اشاره به اینکه فساد اخلاقی و اقتصادی یکی دیگر از مواردی است که نظام را از درون تهی می کند، عنوان کرد: مسئولان مخصوصا قوه قضائیه، با فساد اقتصادی برخورد لازم را صورت دهند.

آیت الله طهماسبی با گلایه مندی از این نکته که ما هنوز برخورد قاطع و لازم را در قوه قضائیه نسبت به این موضوع نمی بینیم، تصریح کرد؛ فساد، با وجود تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب هنوز برچیده نشده است.

امام جمعه گلپایگان ترویج بی عدالتی و رانت خواری، تهاجم گسترده فرهنگی و غفلت نسبت به کید و حیله دشمنان را از دیگر خطرات جمهوری اسلامی دانست و گفت: دشمنان ما هیچگاه دست از دشمنی برنخواهند داشت و اگر ما غفلت کنیم دشمن بیدار است.

وی با اشاره به نرمش های دولت در مقابل دشمن، افزود: متاسفانه ما سخاوتمندانه همه ی فعالیت های هسته ای خود را تعطیل کردیم و دانشمندان خود را سرخورده نمودیم، ولی دشمنان به هیچ کدام از تعهداتشان عمل نکرده اند و هنوز ما در تحریم هستیم.

آیت الله طهماسبی با یاداوری تجارب تلخ رفتار فرانسه و جانب داری های همیشه ی آنها از امریکا اظهار کرد، کشور ما با وجود چراغ سبزهایی که به فرانسه نشان داده و استفاده ی کمپانی های خودروسازی انان از بازار پر سود کشور، ما همچنان شاهد جبهه گیری های هر روزه فرانسه و همراهی آنان با امریکا هستیم.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به استعداد های سرشار جوانان کشور و ظرفیت های داخلی، مطرح کرد: اگر در چند سال گذشته به جای وقت گذاشتن برای برجام بی خاصیت، بر روی توان داخلی و جوانان سرمایه گزاری میشد هم اکنون شاهد پیشرفت های زیادی در کشور بودیم.

وی در پایان با بیان اینکه نحسی روز سیزدهم فروردین یکی از خرافاتی است که هیچ گاه مورد تائید اسلام نبوده است، عنوان کرد: اسلام طبیعیت را یکی از مظاهر قدرت الهی و راه معرفت بیشتر پروردگار می داند.

آیت الله طهماسبی خاطرنشان کرد: زیبایی این روز را با گناه مخدوش نکنیم خصوصا امسال که این روز با روز وفات حضرت زینب (س) مقارن شده است.

 

انتهای پیام/ دیار عالمان

 

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹