• کدخبر: 60395
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

مسئولان فکری برای پایین آمدن هزینه دندان پزشکی کنند/متاسفانه بسیاری از بیمه ها هزینه دندان پزشکی را تقبل نمی کنند

امام جمعه گلپایگان گفت: بسیاری از بیمه ها هزینه دندان پزشکی را تامین نمی کنند و برخی افراد به دلیل وضع مالی نامناسب توان درمان و ترمیم دندان خود را ندارند.

به گزارش دیار عالمان آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلی برگزار شد، اظهار کرد: توصیه می کنیم به مسئولان دولتی هزینه های دندان پزشکی را کم کنند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به تاکیدات فراوان دین مبین اسلام به بهداشت دهان و دندان و گرامیداشت روز جهانی بهداشت و همچنین هفته آخر فروردین که هفته دندان پزشکی نام گرفته، تصریح کرد: بسیاری از بیمه ها هزینه دندان پزشکی را تامین نمی کنند و برخی افراد به دلیل وضع مالی نامناسب توان درمان و ترمیم دندان خود را ندارند.

وی در ادامه با بیان اینکه بهداشت زیربنای فعالیت های اقتصادی و پیشرفت های اجتماعی یک ملت است، عنوان کرد: سلامت جامعه در گرو رعایت اصول بهداشتی است و بهداشت عبارت است از علم و هنر پیشگیری از بیماری ها که در طولانی کردن عمر مفید و بالا بردن سطح سلامت و توانایی افراد جامعه موثر است.

وزارت بهداشت باید فکری به حال غذاهای ناسالم و وضع موجود بکند

آیت الله طهماسبی با اشاره به توجه دین مبین اسلام بر سلامت غذایی، یاداور شد: باید فکری به حال غذاهای ناسالم همچون فست فود ها و کنسروها صورت گیرد و برای مومن جائز نیست از غذایی استفاده کند که برایش مضر است استفاده کند‌.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به تعداد زیاد اغذیه فروشی و غذاهای کاذب موجود در جامعه ، تصریح کرد: وزارت بهداشت باید فکری به حال این غذاهای ناسالم و وضع موجود بکند.

کم کاری، تنبلی و تن پروری برخی مسئولان یکی از موانع پیشرفت کشور

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبر کبیر انقلاب در روزهای ابتدایی سال، به باور نداشتن ظرفیت های داخلی کشور که برخی مسئولان در دولت های مختلف به عنوان یکی از موانع رشد کشور اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اعتماد به نسخه بیگانگان، عمل کردن به سیاست های بانک جهانی مثل تعدیل اقتصادی و برخی معاهدات بین المللی، بی توجهی به اقتصاد مقاومتی، قبیله گرایی سیاسی و جناحی، نبود مقابله جدی با فساد، دور شدن سبک زندگی مردم و مسئولان از سبک زندگی اسلامی و اشرافی گرایی و وجود اسراف و مصرف گرایی، مصرف کالاهای خارجی و … از جمله عوامل پیشرفت نکردن کشور از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ است.

آیت الله طهماسبی کم کاری، تنبلی و تن پروری برخی مسئولان را از دیگر موانع پیشرفت دانست و بیان کرد: متاسفانه به بهانه عید نوروز کشور یک ماه تعطیل است.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به امار ارائه شده و پایین بودن ساعت کار مفید در ادارات ما، تصریح کرد: آماری که در مورد ساعت کاری مفید در کشور ارائه شده فاجعه  و نشانگر سستی و کاهلی است.

کشاورزان از امکاناتی که جهاد کشاورزی در اختیار آنان برای آبیاری نوین و صرفه جویی در مصرف قرار می دهد، استفاده کنند

وی در ادامه با بیان این نکته که امسال با بحران آب در کشور مواجه هستیم، گفت: کشاورزان از امکاناتی که جهاد کشاورزی در اختیار آنان برای آبیاری نوین قرار می دهد، استفاده کنند و در خانه و مصرف آب شرب نیز صرفه جویی شود.

تنها راه پیشرفت کشور قطع رابطه با امریکا و چشم دوختن به توان داخلی و استعداد جوانان است

آیت الله طهماسبی همچنین با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته ای در روز ۲۰ فروردین ماه، گفت: بدون شک رسیدن به این مرحله از دانش در صنعت هسته ای با وجود تحریم های شدید و همه جانبه غرب نمایانگر سرافرازی ایران در پیرشرفت قله های علمی و استقلال همه جانبه بوده است.

امام جمعه گلپایگان مصادف شدن این روز را با سالروز قطع رابطه ایران و امریکا حامل این پیام دانست که، تنها راه پیشرفت کشور قطع رابطه با امریکا و چشم دوختن به توان داخلی و استعداد جوانان است.

وی افزود: مسئولان غافلی که هنوز چشم به امریکا و غرب دوختند از خواب غفلت بیدار شوند و باور کنند که ما می توانیم‌.

زمین های کشاورزی در گلپایگان همانند گوشت قربانی در حال تکه تکه شدن است

آیت الله طهماسبی در ادامه با اشاره به رواج گرفتن ساخت خانه های باغی در گلپایگان و تکه تکه شدن زمین های کشاورزی، تصریح کرد: زمین های کشاورزی در گلپایگان همانند گوشت قربانی در حال تکه تکه شدن است.

امام جمعه گلپایگان در انتها، به اداره کشاورزی شهرستان هشدار داد؛ کشاورزی این صنعت دیرینه در شهرستان با این کار در حال نابودی است .

انتهای پیام/ دیار عالمان

 

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹