• کدخبر: 60398
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

حمایت از کالای ایرانی از مسئولان بلند پایه شروع شود/ افزایش کیفیت کالاهای تولید کنندگان

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه در سالی که حمایت از کالای داخلی شعار سال قرار گرفته همه ما در شهرستان باید سعی کنیم از کفش پا گرفته تا وسایل و ابزار الات را از کالای داخل استفاده کنیم،گفت: گوشی من نیز تنها کالایی بود که برند خارجی استفاده می کردم که آن را نیز عوض خواهم‌ کرد و از تولیدات داخل استفاده خواهم کرد.

آیت الله طهماسبی در اولین جلسه شورای اداری که امروز در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: مسئولان رده بالای کشور حمایت از کالای داخلی را از خودشان شروع کنند.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه در سالی که حمایت از کالای داخلی شعار سال قرار گرفته همه ما در شهرستان باید سعی کنیم از کفش پا گرفته تا وسایل و ابزار الات را از کالای داخل استفاده کنیم، عنوان کرد: گوشی من نیز تنها کالایی بود که برند خارجی استفاده می کردم که آن را نیز عوض خواهم‌ کرد و از تولیدات داخل استفاده خواهم کرد.

وی با اشاره به تنها گوشی تولید داخل که نام غیر ایرانی دارد، گفت: کالای ایرانی باید اسم ایرانی نیز داشته باشد.

آیت الله طهماسبی با اشاره به اینکه مدیران ایران خودرو و سایپا تا زمانی که خودشان از ماشین خارجی استفاده کنند محصولات این شرکت های خودرو سازی را ارتقا نخواهند داد، تصریح کرد: مصرف کالای داخلی باید در بین مردم فرهنگ شود.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال، مصرف گرایی و دور شدن مردم و مسئولان از سبک زندگی اسلامی، متکی بودن کشور به صادرات نفت، نبود مقابله جدی با فساد، قبیله گرایی سیاسی و جناحی، عمل به سیاست های بانک جهانی، اعتماد به نسخه بیگانگان، کم کاری و تن پروری برخی مسئولان، اهمیت ندادن به ظرفیت های داخلی را از جمله موانع پیشرفت کشور دانست و گفت: اگر این موانع هم در سطح کلان کشور و هم به تبعیت از آن شهرستان ما رعایت شود، می توانیم به پیشرفت لازم برسیم.

به خاطر خشکسالی اتفاق افتاده شاهد طغیان آفت ها و بیماری در بخش کشاورزی خواهیم بود

حسنعلی رحیمی، مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی در ادامه بیان کرد: اگر مسئولان شهرستان ها و مردم نباشد، نمی توانیم آفت ها را کنترل کنیم و آفات در باغات و مزارع به طور عادی می توانند ۴۰ درصد خسارت و درصوت کنترل نشدن می تواند تا ۱۰۰ درصد خسارت به بار آورد.

 

وی با اشاره به این نکته که خشکسالی اخیر در ۷۰ سال گذشته بی سابقه بوده است، عنوان کرد: آفتی که در باغ ها می بینیم به خاطر خشکسالی اتفاق افتاده است و به همین دلیل شاهد طغیان افت ها و بیماری ها در این بخش خواهیم بود.

رحیمی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نمونه عالی آن در بخش کشاورزی اجرا می شود، خاطرنشان کرد: سالهای گذشته ۶ میلیون تن گندم وارد می کزدیم ولی امسال این رقم به صفر رسیده است.

مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان، از بخشداری و فرمانداری درخواست کرد؛ کمک های لجستیک مثل تانکر را در خدمت بخش های مختلف برای سم پاشی قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد روغن کشور از خارج کشور تامین می شود، بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی در تلاش است که این نیزان را کاهش دهد.

رحیمی افزود: کاشت گیاهی به نام کلزا که از روغن بسیار بالایی برخوردار است هم می تواند روغن کشور را تامین کند و هم می تواند عملکرد محصولات کاشته شده بعد از آن را در زمین بالا ببرد.

مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی در ادامه از خرید تضمینی این محصول توسط دولت خبر داد و در مورد افزایش ویلاسازی در زمینهای شهرستان گفت؛ یکی از دلایل ویلاسازی ها نیز بهره وری کم کشاورزی به خاطر عواملی چون آفت هاست که باید کنترل شود.

وظیفه تولید کنندگان است که کیفیت کالای خود را به نحو احسن بالا ببرند تا مردم بتوانند با رضایت بیشتر از کالای آنان استفاده کنند

سرپرست فرمانداری گلپایگان با تاکید بر لزوم تحقق شعار سال مبنا بر حمایت از کالای ایرانی و تولید ، مطرح کرد: وظیفه صنعت گران و تولید کنندگان است که کیفیت کالای خود را به نحو احسن بالا ببرند تا مردم بتوانند با رضایت بیشتر از کالای آنان استفاده کنند.

وی با اشاره به لزوم حمایت از سرمایه گزاران شهرستان، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید در حد امکان تسهیل کنند امورات تولید کنندگان را  تا آنان نیز سرمایه گزاری کنند و راه های توسعه زیرساخت های اشتغال زایی در شهرستان فراهم شود.

توسلی تکریم ارباب رجوع به خصوص خانواده های شهدا و اقشار کم درامد، صرفه جویی در آب و برق و گاز، جذب اعتبارات استانی و ملی، جداسازی آب شرب از آب چاه برای فضای سبز ادارات، پخش اذان و اقامه نماز اول وقت در ادارات، و …. را از جمله الگوهای مورد توجه ادارات در سال جاری معرفی کرد.

 

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹