دیار عالمان

۳۶۳ معتکف در اعتکاف امسال شرکت کردند

کدخبر: 60412
فروردین ۲۲, ۱۳۹۷ در ساعت ۱۰:۰۶ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان، حجت الاسلام و المسلمین حسن بت شکن در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، بیان کرد: ۳۶۳ نفر در اعتکاف امسال شهرستان گلپایگان شرکت کردند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گلپایگان با بیان اینکه ۱۱۰ نفر از آقایان و ۲۵۳ نفر از خواهران در این مراسم حضور داشتند، گفت: هفت مسجد میزبان معتکان در این ایام بود.

وی در ادامه افزود: مسجد جامع گلپایگان میزبان ۵۵ نفر از آقایان، حجت الاسلام ۱۳۰نفر از خواهران، مسجدجامع گوگد ۷۰ نفر از خواهران، آیت ا… وحید ۴۱ نفر از برادران و مسجد جامع گلشهر ۱۴ نفر از برادران، مسجد حاج علی گلشهر ۱۳ نفر از خواهران بود و مسجد جامع روستای سعیدآباد ۴۰ خواهر معتکف شدند.

حجت الاسلام والمسلمین بت شکن با اشاره به حضور هزار و ۳۰۰ نفری اعتکاف در سال گذشته، خاطرنشان کرد: امسال چون اعتکاف با ایام تعطیلات نوروزی همراه شد افراد شرکت کننده در این مراسم نسبت به سال گذشته کمتر بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گلپایگان، اضافه کرد: یکی دیگر از عوامل کم شدن شرکت کننده در اعتکاف امسال، تشکیل نشدن اعتکاف دانش آموزی و دانشجویی به دلیل ایام تعطیلات بود که از این تعداد کم می شد.

وی با بیان اینکه امسال تلاشمان بر این بود که وقت معتکفین با برنامه ها گرفته نشود تا زمان بیشتری صرف مناجات شوند، تصریح کرد: سخنرانی ها، آموزش ها و بیان احکام به صورت چهره به چهره ،مشاوره و …بخشی از برنامه هایی بود که برای معتکفین اجرا شد.

حجت الاسلام و المسلمین بت شکن در پایان یادآور شد: اعتکاف یکی از مراسم اثرگذار دینی است که پس از انقلاب اسلامی احیاء شد و قبل از آن در دوران پیامبر و ائمه اطهار برگزار می شد.