• کدخبر: 60425
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۴ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
  • چاپ خبــر

نخستین همایش بین المللی گفتمان مهدویت در گلپایگان برگزار خواهد شد

نخستین همایش بین المللی مهدویت در اردیبهشت ماه در گلپایگان برگزار خواهد ش شد و از مقالات برتر مهدویت تقدیر خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین، سید ابوالحسن معنوی دبیر علمی این همایش در نشست مطبوعاتی این همایش که امروز ظهر برگزار شد،  اظهار کرد: شعار این همایش دانشجوی منتظر، دانشگاه منتظر قرار گرفته است.

وی مطرح کرد: همایش در شش محور، بایسته های معرفت مهدوی، بایسته های اخلاق مهدوی، اخلاق اسلامی در دانشگاه منتظر، پایه های قرانی و روایت مهدوی از دیدگاه شیعه و اهل سنت، مهدویت و امید بخشی جهانی، نقش علم و صنعت و مشاغل صنعتی در جامعه مهدوی برگزار شده است.

دبیر علمی همایش با اشاره به اینکه تمرکز این شش محور و مقالات باید بر روی آثار فاخر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی باشد،  خاطرنشان کرد: فاخرترین اثر ایشان به نام منتخب الاثر در شش جلد فارسی و عربی که در زمان حیات آیت الله بروجردی به قلم ایت الله صافی نوشته شده است.

گلپایگان شهری است با پایه های مذهبی

دارا معظمی، رئیس دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان، اظهار کرد؛ یکی از دغدغه های نظام جمهوری اسلامی از ابتدا مساله ارتباط حوزه و دانشگاه بوده است.

وی با بیان این که مسائل فرهنگی که در سال های گذشته در حوزه جاری بوده در دانشگاهای ما اثرگزاری لازم را نداشته است، عنوان کرد: بعد از انقلاب قرار بود دانشگاه ها در این جهت قدمی بردارند.

رئیس دانشگاه فنی و مهندسی گلپایگان با اشاره به اینکه گلپایگان نیز شهری است که پایه مذهبی مستحکمی دارد و مذهبی بودن درون مردم ان نهادینه شده است، گفت: مدیران قبلی دانشگاه فنی و مهندسی چون با بافت شهر آشنایی نداشتند و بومی نبودند باعث شد در این مساله کوتاهی صورت گیرد.

معظمی تصریح کرد: ما می خواهیم ارتباط دانشجویان را با حوزه های علمیه بیشتر و دانشجویان را از نظر مسایل دینی و اسلامی ارتقا دهیم.

پنجمین دوره و نخستین همایش بین المللی مهدویت در اردیبهشت ماه در گلپایگان برگزار خواهد شد

حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا مرادی در ادامه عنوان کرد: برای برگزاری این همایش سه بخش نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها ،دفتر آیت ا…صافی گلپایگانی و دانشگاه فنی مهندسی گلپایگان فعالیت داشته اند.

دبیر اجرایی این همایش با اشاره به اینکه همایش مهدویت ادامه سلسله گفتمان های مهدویت است که چهار دوره آن در سالهای گذشته در شهرهای کرمانشاه ، زنجان، اصفهان و تبریز برگزار شده است، اضافه کرد؛ پنجمین دوره و نخستین همایش بین المللی مهدویت در اردیبهشت ماه در گلپایگان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: بحث مهدویت از جمله مباحثی است که همه اقشار جامعه باید به ان بپردازند و هر کسی باید با هر علم و هنری باید برای تشکیل مدینه فاضله مهدوی قدمی بردارد.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی یاداور شد؛ واحد فنی دختران سپاهان شهر، نجف آباد، خوانسار از جمله دانشگاه هایی هستند که قرار شده است آثار و پروژه های دانشجویان به سمت و سوی مهدویت سوق پیدا کند.

دبیر اجرایی این همایش از فعالیت کمیته های فرهنگی، طلاب و روحانیون، روابط عمومی و تبلیغات و روابط بین الملل، کمیته حراست، تدارکات و پشتیبانی در این همایش خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی اخرین مهلت ارسال را ۲۵ اردیبهشت اعلام کرد و یاداور شد: به افراد برگزیده این مقالات جوایز نفیسی اهدا خواهدشد.

درج دیدگاه