• کدخبر: 60427
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۷ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان:

صرافی ها بلای جان اقتصاد کشور/ صرافی ها با دلالی با اقتصاد مملکت بازی نکنند

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه صرافی های مجاز و غیر نجاز بلای جان اقتصاد کشور شده اند، گفت: بانک مرکزی باید در این خصوص پاسخ گو باشد.

آیت الله سید علی طهماسبی در جمع نمازگزازان امروز نماز جمعه که در مصلی گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: دلیل وجود این تعداد صرافی های مجاز و غیر مجاز با وجود این همه بانک های خصوصی و دولتی چیست؟

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه صرافی های مجاز و غیر نجاز بلای جان اقتصاد کشور شده اند، گفت: بانک مرکزی باید در این خصوص پاسخ گو باشد.

وی با اشاره به موسسات غیر مجاز دولتی و شباهت آن با دلال بازی های صورت گرفته در اقتصاد و همچنین تاثیر آن بر اقتصاد کشور، تصریح کرد: منشا آشوب های اواخر سال گذشته موسسات غیر مجاز بودند که امنیت کشور را به خطر انداختند و بانک مرکزی کوتاهی کرد و کسی متاسفانه به دنبال پاسخ گویی اینها نرفت.

چرا مجلس شورای اسلامی دستور تحقیق و تفحص در بانک مرکزی را نمی دهد؟

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه تعدادی جاسوس و خائن در بانک مرکزی لانه کرده که باید با تحقیق و تفحص مجلس آشکار شود، عنوان کرد: چرا قوه قضائیه با اقتدار و جدیت با مفسدان اقتصادی و دلالان عمده ارزی برخورد نمی کند؟

دولت حق ندارد برای تامین منابع مالی ارز را گران  و پول ملی را بی ارزش کند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به این که مردم فهمیده اند که این اقدام بی جهت نبوده و با برنامه ریزی صورت گرفته، اضافه کرد؛ ارز با قیمت ۳ هزار و ۷۰۰ تومان با یک التهاب طی یک هفته به ۴ هزار و ۲۰۰ رسید.

وی با بیان اینکه انسان خجالت می کشد وقتی می بیند ارزش ملی پول کشور از کشورهای جنگ زده مثل سوریه و عراق و افعانستان کمتر شده، گفت: دولت حق ندارد برای تامین منابع مالی خود ارز را گران و پول ملی ما را بی ارزش کند.

گران شدن ارز مبادله ای کمر تولید کنندگان را خرد خواهد کرد

آیت الله طهماسبی با اشاره به گران شدن ارز مبادله ای از ۳ هزار و۷۰۰ به ۴ هزار و ۲۰۰،  تصریح کرد؛ گران شدن ارز مبادله ای کمر تولید کنندگان را خواهد شکست.

امام جمعه گلپایگان با بیان این نکته که چطور تولیدکننده می تواند با این فشار ها و سودهای نجومی بانک محصول با کیفیت تولید کند، یاداور شد: برخی دلالها در بانک مرکزی با گرفتن وام یک درصد از بانک های خارجی، آن را با نرخ ۱۲ درصد به تولید کنندگان می فروشند.

وی با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان اعم از هزینه کارگر و تامین اجتماعی و سودهای بالای بانکی، بیان کرد: چطور تولید کننده ما با این شرایط می تواند کالای خود را با کیفیت و رقابت به سایر کشورها صادر کند.

بخش بزرگی از مشکلات کشور ربوی بودن بانک هاست

آیت الله طهماسبی با اشاره به وعده داده شده توسط خدا در قران برلی ربا و رباخواران و نابودی انها، عنوان کرد: تا مشکل ربوی بودن بانک ها حل نشود، مشکل مملکت حل نمی شود.

چرا ما نباید دلار را تحریم کنیم؟

امام جمعه گلپایگان در ادامه با اشاره تاثیر نوسانات بازار ارز بر روی زندگی مردم، خاطرنشان کرد: چرا در مبادلات رسمی کشور ارز دلار را از مبادله خارج نمی کنیم؟

وی با بیان اینکه مسئولان باید برای حذف دلار از مبادلات رسمی باشند، اضافه کرد: این عاقلانه نیست که مبادلات رسمی کشور بر پایه پول کشوری باشد که سخت ترین دشمن جمهوری اسلامی است.

استفاده از پیام رسان داخلی وظیفه ملی و شرعی است

آیت الله طهماسبی با اشاره به اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی برای مسئولان ناپسند است که تکلیف فیلتر کانال جاسوسی تلگرام را مشخص نکردند، عنوان کرد: استفاده از پیام رسان های داخلی وظیفه ملی و شرعی است و در فیلتر کردن این کانال جاسوسی که اطلاعات مردم را به جای دیگر می فروشد نباید تعلل شود.

دستگاه دیپلماسی از عزت مردم ایران دفاع کند و پاسخ یاوه سرایی رژیم فرانسه را بدهد

امام جمعه گلپایگان با اشاره به دیدار اخیر بن سلمان و رئیس جمهور فرانسه و بیانیه پایانی این دیدار، اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی ما این بیانیه را بخواند تا فرانسه را بشناسد.

وی با یاداوری رجز سرایی های رئیس جمهور فرانسع در کنار شاهزاده خام عربی، یاداور شد؛ چرا وزارت خارجه با قدرت پاسخ این یاوه سرائی را نمی دهد.

آیت الله طهماسبی افزود؛ مسیولان ما بازار پر سود کشور را برای چه کسانی باز کردند.

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰