• کدخبر: 60433
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۰۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
  • چاپ خبــر
رئیس دامپزشکی گلپایگان

تنها دو کانون تب برفکی در گلپایگان شناسایی شده است/گلپایگان محل ترانزیت گاو در استان های مجاور است

رئیس دامپزشکی گلپایگان با اشاره به اینکه گلپایگان و منطقه استان اصفهان یک منطقه پرجمعیت و پراکنده به لحاظ دامی است که در آن هم دام سبک و هم سنگین، متاسفانه اکثرا با هم نگه داری می شود، گفت: درگیری ایجاد شده در گاو ها از آلودگی دام هایی چون گوسفند بوده است.

به گزارش دیار عالمان؛ مسعود غفاری در گفت و گو با صاحب نیوز در رابطه با شیوع تب برفکی در گلپایگان، اظهار کرد: تنها دو کانون تب برفکی در منطقه لهرامش گلپایگان شناسایی شده است.

رئیس دامپزشکی گلپایگان با اشاره به اینکه گلپایگان و منطقه استان اصفهان یک منطقه پرجمعیت و پراکنده به لحاظ دامی است که در آن هم دام سبک و هم سنگین متاسفانه اکثرا با هم نگه داری می شود، گفت: درگیری ایجاد شده در گاو ها از آلودگی دام هایی چون گوسفند بوده است.

وی با بیان اینکه دام های سبکی چون گوسفند و بز که در بیرون آلوده می شوند و در سطح دامداری ها وارد شده و دام های دیگر را آلوده می کنند، عنوان کرد: خوشبختانه در دو سال گذشته بعد از تلفات قبل مورد و کانون خاصی نداشتیم و دام های سنگین طی چهار ماه و سبک هر شش ماه یکبار واکسینه می شدند.

غفاری با اشاره به اینکه تنها واکسیناسیون به عنوان عامل تعیین کننده و اصلی نیست و رعایت اصول بهداشتی در کنار واکسیناسیون از اهمیت زیادی برخوردار است، بیان کرد: عدم مراجعه به مراکزی که احتمال آلودگی وجود دارد یکی از عوامل پیشگیری است.

رئیس دامپزشکی گلپایگان با بیان اینکه میدان دام گلپایگان که از مکان هایی بود که دام داران مراجعه می کردند را تعطیل کردیم، تصریح کرد: یکی از عواملی که می توانست باعث نقل و انتقال بیماری در شهرستان شود میدان دام بود که تا اطلاع ثانویه تعطیل شده است.

وی با یاداوری انکه جاهایی که بروز بیماری دیده شده بلافاصله اطراف آن واکسیناسیون صورت گرفته، خاطرنشان کرد: کانونی جز دو منطقه در صحرای لهرامش گلپایگان نداشتیم که تاکنون از آنها تلفات دو راس دام گزارش شده است.

غفاری با اشاره به اینکه گلپایگان محل ترانزیت دام در بین استان های مجاور است، گفت: یکی از عوامل بیماری تردد دام ها از شهرهای مجاور است که این ویروس با عوامل طبیعی چون باد جابه جا می شود.

رئیس دامپزشکی گلپایگان، یاداور شد: گلپایگان در مجاورت شهرستان خمین که آلودگی در آن وجود داشته است قرار دارد.

انتهای پیام

 

نویسنده

نوشته شده توسط لعنت بر دروغ گو در اردیبهشت ۱ام, ۱۳۹۷

کی شود این جناب غفاری عوض شود تا بیماریها ریشه کن شود. بسه دیگه توی انفلانزا که رکوردارمون کردی

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

آبان ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰