• کدخبر: 60481
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۱۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۵
  • چاپ خبــر
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گلپایگان خبر داد:

ایجاد یک هزار موقعیت شغلی در صنعت خودروسازی گلپایگان/ شراکت دیار خودرو با شرکت سرمایه‌گذاری چینی افق روشنی در صنعت خودروسازی گلپایگان ترسیم خواهد کرد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گلپایگان گفت: همکاری شرکت‌ خودروسازی دیار خودرو با سایپا و بایک چین می‌تواند علاوه بر ۲۶۰ نفر نیروی فعلی، یک هزار نفر نیروی دیگر را به صورت مستقیم جذب این شرکت کند.

به گزارش دیار عالمان؛ شرکت دیار خودرو، یک شرکت تولید کننده خودرو ایرانی است که در سال ۱۳۷۹ با سرمایه گذاری ۲۵ شرکت قطعه ساز برای تولید قطعات پرسی بدنه خودرو در شهرک صنعتی سایپا شهرستان گلپایگان تأسیس شده است.

این کارخانه بزرگترین واحد صنعتی و تولید خودرو در شهرستان گلپایگان بوده و اولین خودروسازی در مقیاس انبوه در استان اصفهان می‌باشد.

متأسفانه در سال های گذشته این شرکت‌ خودروسازی هر روزه با مشکلات متعددی دست به گریبان بوده و کارگران این شرکت بارها به دلیل پرداخت نشدن حقوق و معوقات خود دست به اعتصاب زده‌اند.

اعتصاب و اعتراضات کارگران این شرکت‌ تاکنون به دفعات مختلف شهرستان گلپایگان را دچار بحران و تنش کرده و مشکلات معیشتی این قشر زحمت کش، نارضایتی ها و مشکلات اجتماعی زیادی را در پی داشته است.

شرکت دیار خودرو گلپایگان اخیراً با انعقاد قراردادی با شرکت سرمایه‌گذاری بایک چین، افق روشنی را برای پیشرفت صنعت خودروسازی ایران و به خصوص شهرستان گلپایگان ترسیم کرده است.

شرکت بایک چین یک شرکت خوش‌نام چینی است که در سال گذشته توانسته در لیست ۵۰۰ شرکت برتر دنیا در رده ۱۳۷ قرار گیرد.

شراکت این شرکت‌ چینی با دیار خودرو ایران می‌تواند باعث رونق اشتغال و توسعه کسب و کار در حوزه تولید قطعات خودرویی در کشور و به خصوص شهرستان گلپایگان شود.

دیار خودرو در آینده نزدیک می‌تواند بیش از یک هزار موقعیت شغلی در گلپایگان ایجاد کند

محسن اتحادی، در گفت‌وگو با خبرنگار دیار عالمان، در خصوص شراکت دیار خودرو با شرکت بایک چین، عنوان کرد: دیار خودرو از نظر بستر کار و امکانات، شرایط بسیار خوبی داشته و با توجه به اتفاقات اخیر، مدیر عامل این شرکت توانسته با شرکت سرمایه‌گذاری بایک قراردادی منعقد کرده و بر این اساس با مدیریت شرکت چینی و نیروی انسانی ایرانی و به خصوص گلپایگانی، زمینه رونق اشتغال در منطقه ایجاد شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گلپایگان افزود: بازاریابی و فروش محصولات مونتاژ شده توسط دیار خودرو بر عهده گروه بایک بوده و با طی شدن مراحل اداری و کسی جواز فعالیت این شرکت شروع خواهد شد.

وی در خصوص وعده های داده شده توسط مدیر عامل سایپا در خصوص مونتاژ پراید در دیار خودرو گفت: حدود ۱۲ اتاق پراید برای مونتاژ به دیار خودرو آورده شده که تاکنون خوشبختانه این شرکت‌ در این زمینه سربلند بوده است.

اتحادی اضافه کرد: برای تست توانایی یک شرکت مراحل مونتاژ فاز به فاز و از آخر به اول در آن شرکت انجام می‌شود تا مهارت شرکت خودروسازی به اثبات برسد که دیار خودرو در این زمینه مطمئناً موفق عمل خواهد کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گلپایگان تصریح کرد: دیار خودرو دو خط مونتاژ داشته و در حال حاضر یک خط دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد و اگر در زمینه همکاری با شرکت سایپا به موفقیت برسیم و دیار خودرو نیز تولیداتی داشته باشد علاوه بر ۲۶۰ نفر نیروی فعلی، یک هزار نفر نیز به صورت مستقیم جذب این شرکت می‌شوند.

حضور چینی ها و مدیریت مناسب مدیر عامل دیار خودرو می‌تواند ما را به سمت داخلی سازی پیش ببرد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گلپایگان با اشاره به نوسانات شرکت دیار خودرو در ده سال گذشته و مشکلات کارگران این شرکت، بیان کرد: چند عامل از جمله حضور سرمایه گذاران چینی با تجربه کاری بالا و رصد و شناخت بازار کار توسط این شرکت و همکاری نیروهای ایرانی می‌تواند زمینه پیشرفت شرکت دیار خودرو را فراهم آورده و ما را به سمت داخلی سازی پیش ببرد؛ تا جایی که بتوانیم چند محصول دیگر را مانند پژو و پراید به سمت داخلی شدن ببریم.

اتحادی اضافه کرد: شراکت شرکت بایک، تعامل با شرکت سایپا و ادامه تولیدات و محصولات دیار خودرو می‌تواند در صنعت خودروسازی ایران تحول ایجاد کرده و آینده روشنی را در شهرستان رقم بزند.

وی با تأکید بر عزم جدی مدیر عامل دیار خودرو برای حل مشکلات این شرکت، تصریح کرد: محمد تقی حسن خانلو، مدیر عامل شرکت دیار خودرو با برگزاری جلسات مختلف در حال پیگیری روند حل مشکلات و پیشرفت این شرکت بوده و امیدواریم روند مدیریتی این شرکت‌ در آینده تحولات مثبتی داشته باشد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گلپایگان عنوان کرد: خوشبختانه حقوق و معوقات کارگران دیار خودرو تا حدی پرداخت شده و در حال حاضر شاهد اعتصاب از سوی کارگران این شرکت نیستیم.

وی با گلایه از طولانی بودن فرآیند گرفتن مجوز در کشور، اظهار کرد: اگر مشکلات اداری از سر راه برداشته شود دیار خودرو بلافاصله می‌تواند با همکاری شرکت بایک فعالیت خود را آغاز کرده و با رویکرد اجرایی و تولید محوری که در اداره صنعت، معدن و تجارت استان وجود دارد، تولیدات این شرکت به سرعت آغاز شود.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

درج دیدگاه

بایگانی

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰