• کدخبر: 60501
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۴۸ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۳
  • چاپ خبــر

همایش بزرگداشت ۱۱ شهید والامقام عملیات بیت المقدس و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر/تصاویر

محمود فروزاد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان در این مراسم ضمن گرامیداشت حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر گفت: عملیات بیت المقدس یکی از مقاطع سرنوشت ساز و تاثیرگذار در جنگ تحمیلی بود که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد.

همایش بزرگداشت ۱۱ شهید والامقام عملیات بیت المقدس و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر ، روز ملی ایثار،مقاومت و پیروزی در جوار قبور مطهر شهدای گلپایگان برگزار شد.

همایش بزرگداشت ۱۱ شهید والامقام عملیات بیت المقدس و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر ، روز ملی ایثار،مقاومت و پیروزی با حضور بسیجیان،نیروهای نظامی و انتظامی و مسئولین شهرستان و خانواده معظم شهدای عملیات بیت المقدس در حسینیه گلزار شهدای گلپایگان برگزار شد.

محمود فروزاد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان در این مراسم ضمن گرامیداشت حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر گفت: عملیات بیت المقدس یکی از مقاطع سرنوشت ساز و تاثیرگذار در جنگ تحمیلی بود که منجر به آزاد سازی خرمشهر شد.

محمود فروزاد در ادامه با اشاره به شجاعت و رشادت دلاورمردان ایران اسلامی در حماسه هشت سال دفاع مقدس افزود: حماسه رزمندگان اسلام درسوم خرداد سال ۶۱ و آزاد سازی خرمشهر در اوج تحریم ها و فشارهای دشمن و استکبار جهانی صورت گرفت و رزمندگان توانستند با کمترین امکانات و با دلاورمردی، عملیات بیت المقدس را به عنوان یک نقطه قوت انقلاب اسلامی به پیروزی برسانند.

وی با اشاره به نقش کلیدی بسیج در دوران دفاع مقدس و عرصه های مختلف انقلاب اسلامی و نقش آفرینی آن در تمامی صحنه های انقلاب از جمله نظامی ، فرهنگی و اقتصادی است اظهار داشت: همه باید دست در دست هم بدهیم و با الگوگیری از رزمندگان، با پاسداری از خون شهیدان در مقابل زیاده خواهی های دشمنان در راستای رشد و تعالی جمهوری اسلامی و شکست توطئه های دشمن ایستادگی کنیم.

در ادامه پیشکسوت سپاه پاسداران و راوی دفاع مقدس ،سرهنگ علی محمدی در این مراسم با بیان خاطراتی از عملیات بیت المقدس گفت: رزمندگان اسلام در سوم خرداد سال ۶۱ با تکیه بر قدرت ایمان و پیروی از فرامین امام خمینی (ره) با مقاومت توانستند در مقابل دشمن بعثی با آزاد سازی خرمشهر به پیروزی برسند.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی اکنون نیز به دنبال توطئه و بحران آفرینی در کشور و ایجاد مشکل برای نظام اسلامی هستند، گفت: در این برهه نیز همه باید با وحدت و همدلی با بهره گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حفظ و گسترش دستاوردهای انقلاب اسلامی و حفظ خون شهیدان تلاش کنیم.

شرکت کنندگان در این همایش با حضور در گلزار شهدای گلپایگان با عطر افشانی وگل گذاری قبور مطهر شهدا و قرائت فاتحه ،تجدید عهدی دوباره با آرمانهای شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نمودند. همچنین عضو کانون بسیج مداحان برادر مجید اعظمی در پایان مراسم در مدح صحنه های دفاع مقدس و شرح شیدایی شهیدان مدیحه سرایی کردند.

شهرستان گلپایگان،۳۷۲ کبوتر خونین بال را در سالهای دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی تقدیم ایران اسلامی نموده است.

درج دیدگاه

بایگانی

بهمن ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰