• کدخبر: 60542
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۱۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

مسئولان راه را گم نکنند/ امام خدمتگزار مردم مستضعف بود

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه مسئولان نقشه راه را گم نکنند، گفت: مسئولان ما زندگی اشرافی برای خود درست نکنند.

آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلی گلپایگان برگزار شد، با اشاره به سخنان و وصیت نامه امام به عنوان چراغ هدایت و نقشه راه جامعه، اظهار کرد: امام خدمتگزار مردم مستضعف و حامی ضعیفان بود.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه مسئولان نقشه راه را گم نکنند، تصریح کرد: مسئولان ما زندگی اشرافی برای خود درست نکنند.

وی با اشاره به اینکه شنیده می شود گاهی حتی در ساخت حرم امام نیز رویه اشرافی گری پیش گرفته شده است، گفت: امام به شدت با اشرافی گری مخالف بود و آن را سم مهلک نظام اسلامی می دانست.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه وصیت نامه و سخنان رهبر کبیر انقلاب، خاطرنشان کرد: وصیت نامه امام به درستی دستورالعمل جامعی است که نشیب و فراز های تاریخ معاصر را می نمایاند و از چهره استعمارگران و خائنان داخلی پرده برمی دارد.

امام جمعه گلپایگان افزود؛ امام به مردم مظلوم فهماند که برای ازادی و مستقل ماندن باید راه مبارزه و استقامت را پیمود.

وی با اشاره به برجستگی های علمی و دینی امام در همه مقاطع، یاداور شد: شخصیت بی نظیر امام بعد از معصومان به جهت مجاهد واقعی فی سبیل الله بودن او بود.

ایت الله طهماسبی در ادامه به انتخاب رهبر انقلاب بعد از رحلت امام اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب همانند امام راحل به درستی کشتی انقلاب را سکان داری کرد و ذره ای از ارمان های امام راحل و حفظ اصول مکتب امام در مقابله با تحریف شخصیت امام کوتاه نیامد.

امام جمعه گلپایگان، استکبار ستیزی، شناخت و حساسیت نسبت به طرح های دشمن، دیده بانی نافذ در سد حرکت جبهه دشمن، خنثی کردن برنامه ها و توطئه دشمت، نظریه پردازی در عرصه های متفاوت، بصیرت دهی، مسئولیت پذیری و پاسخ گویی  و همچنین عبور دادن انقلاب از بحران های مختلف، تلاش برلی پیشرفت کشور و مطالبه نهضت تولید علم، اجرا کردن اقتصاد مقاومتی و دغدغه سازی جهت توجه بیشتر به انقلاب اسلامی را از از برجستگی های رهبری ۲۹ ساله رهبر فرزانه انقلاب برشمرد.

وی در ادامه با گرامیداشت ۱۵ خرداد روز جهانی محیط زیست، بیان کرد؛ محیط زیست امانت الهی در دست ماست که باید در حفظ آن کوشا باشیم و به آیندگان تحویل دهیم.

ایت الله طهماسبی صرفه جویی در مصرف آب را یکی از وظایف مردم  در این بحران آب دانست و خاطرنشان کرد: صرفه جویی در مصرف آب حتی در زمان وفور نعمت از وظایف دینی ما است.

امام جمعه گلپایگان با بزرگداشت هفته اکرام و اطعام مستضعفان، خاطرنشان کرد: مردم نوع دوست کمک به بهزیستی و کمیته انداد را در این روزها برای رسیدگی بیشتر به این قشر فراموش نکنند.

وی در ادامه به ۱۰ خرداد روز بدون دخانیات اشاره کرد و گفت: امریکایی که کشور را در همه کالاها تحریم کرده است ولی دخانیات را مستثنی کرده است.

آیت الله طهماسبی این را یکی از نشانه های غیظ و کینه دشمن نسبت به مردم و ملت ایران دانست و عنوان کرد: روزه دارانی که مصمم در فرمان الهی شدید سیگارها و قلیان های خود را بشکانید.

امام جمعه گلپایگان در انتها  با اشاره به کمک ۲۶۰ میلیونی مردم در جشن گلریزان جرایم غیر عمد زندان ها، از مردم گلپایگان در۷واست کرد: ۵۰ میلیون تومان برای حل شدن مشکل مصلی نیاز است که چنانچه خیران در این راه قدمی بردارند اجر آن را از خدا دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام

درج دیدگاه

بایگانی

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰