دیار عالمان

اعتماد عمومی مهم‌ترین مولفه قدرت ملی/ دشمن به دنبال جنگ اقتصادی سنگین علیه ایران است

کدخبر: 60550
خرداد ۱۲, ۱۳۹۷ در ساعت ۴:۵۶ ب.ظ

حسینعلی امیری در جلسه شورای اداری مشترک شهرستان های خوانسار و گلپایگان گفت: امروز مهم ترین موضوعی که قدرت ملی ما را رقم می زند اعتماد عمومی است.

معاون امور مجلس رئیس جمهوری با تاکید بر این موضوع که هر کسی و در هر کجا باید برای تقویت اعتماد ملی تلاش کند، بیان کرد: رضایتمندی مردم یکی از مهم ترین مولفه های قدرت ملی است.

وی با اشاره به اینکه امروز مهم ترین مولفه قدرت ملی اعتماد و انسجام است، خاطرنشان کرد: اگر تمام مولفه های توسعه همچون نیروی انتظامی، نیروی دفاعی، قدرت موشکی، نیروی انسانی جوان را داشته باشیم ولی مهم ترین مولفه قدرت که وحدت و اتحاد است نداشته باشیم، بی فایده است.

امیری خطاب به مدیران حاضر در جلسه اظهار کرد: شما که مدیران سطحی جمهوری اسلامی هستید بدانید که در حکومت داری باید تک تک افراد را به حساب آورد، چرا که این یکی یکی ها هستند که قدرت ملی را تشکیل می دهند.

معاون امور مجلس رئیس جمهوری اضافه کرد: باید قانون به گونه ای تفسیر شود که مشکل افراد حل شود.

وی در ادامه با اشاره به بدعهدی های ترامپ در برجام و مشکلاتی که امریکا برای کشور به وجود آورده، عنوان کرد: آنان به دنبال جنگ اقتصادی سنگین علیه کشور ما هستند.

امیری با بیان لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مهم ترین محورهای برنامه دولت و دستورات رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: مدیران باید خلاقیت و ابتکار و نوآوری در کار داشته باشند و چشم به برنامه های تهران ندوزند و همچنین چالش های فرا روی توسعه کشور را شناسایی کنند.

معاون امور مجلس رئیس جمهوری، یاداور شد: مدیر موفق کسی است که همواره فراتر از زمان خود می بیند و برای رفع چالش های پیش رو برنامه داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم تکیه بر توانمندی و دانش داخلی و همچنین اتحاد و انسجام به عنوان ضرورت های غیرقابل اجتناب برای تسریع در روند توسعه کشور و گفت: امروز خوشبختانه با رهنمودهای رهبری و اتحاد سه قوا کشور در مسیر درستی قرار گرفته است.

امیری در ادامه با اشاره به برجام و منافعی که در زمان خود برای کشور داشت، خاطرنشان کرد: سایه قطعنامه های سنگین در کشور سنگینی می کرد و کشور مشمول بند هفت منشور شورای امنیت بود که برجام توانست تاحدی منافعی را در این زمان برای کشور داشته باشد.

معاون امور مجلس رئیس جمهوری با اشاره به خروج امریکا از این معاهده، بیان کرد: در گذشته جامعه جهانی علیه ما بود و امروز با این حرکت امریکا، همراه ماست.

وی یاداور شد: ایران ستیزی و تبلیغات استکبار جهانی در حدی بود که حتی کشورهای همسایه نیز متاثر شده بودند.

انتهای پیام