• کدخبر: 60558
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۱۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۸
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

ستاد انقلاب فرهنگی اهداف خود را مرور کند/ مسئولان برای جذب بانوان در صنایع دستی وارد عمل شوند

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه پرداختن به صنایع دستی در بخش بانوان اقتصاد کشور را رونق خواهد داد، گفت: ما شاهدیم که در برخی ادارات تعداد خانم های شاغل بیش از مردان است.

آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه گلپایگان که در مصلی گلپایگان برگزار شد، توصیه کرد: مسئولان برای جذب خانم ها در فرصت صنایع دستی وارد عمل شوند.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه سفره رنگین صنایع دستی هم اکنون میلیون ها نفر را به طور مستقیم و غیر مستقیم گرد خود جمع کرده است، عنوان کرد: بیش از ۷۰ درصد از فعالان صنایع دستی ایران را زنان تشکیل می دهد.

وی با اشاره به اینکه پرداختن به صنایع دستی در بخش بانوان نه تنها اقتصاد کشور را رونق خواهد داد بلکه از ورود افراطی بانوان به مناسب سیاسی و اجتماعی جلوگیری خواهد کرد، خاطرنشان کرد: ما شاهدیم که در برخی ادارات تعداد خانم های شاغل بیش از مردان است.

آیت الله طهماسبی با یاداوری این نکته که بانوان با حفظ عفاف و حجاب و عفاف خود می توانند در مشاغلی که لایق و شایسته است ورود پیدا کنند، گفت: ولی کشاندن افراطی خانم ها به مناسب اجتماعی بیکار شدن آقایان و در مقابل به هم ریختن کانون گرم خانواده و معضلات اجتماعی را در پیش خواهد داشت.

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: مسئولان برای جذب خانم ها در فرصت ارزشمند صنایع دستی وارد عمل شوند تا ضمن رونق گرفتن این بخش، کارافرینی برای بانوان را در برخواهد داشت.

وی اضافه کرد: شهر گلپایگان در برخی صنایع دستی دارای برند است و فرصت مناسبی در این صنعت را دارد.

آیت الله طهماسبی ضمن گرامیداشت سالروز تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی به دستور امام راحل، بیان کرد: این ستاد باید نسبت به عملکرد چند ساله خود با اهداف اولیه امام مروری داشته باشند.

امام جمعه گلپایگان، مطرح کرد: آیا در اسلامی کردن دانشگاه ها موفق عمل کردیم؟آیا برای تربیت و گزینش اساتید برای این دانشگاه ها درست عمل کردیم؟

انتهای پیام/ دیار عالمان

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱