• کدخبر: 60592
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۴۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
  • چاپ خبــر
فرماندار گلپایگان

مسئله اقتصادی یک مسئله امنیتی است/ باید دست سرمایه دار را بوسید

فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته صنعتی اتاق مدیران به دو قشر صاحبان علم و خلاقیت و صاحبان سرمایه همواره باز است، گفت: شعار مرگ بر سرمایه دار شعار غلطی است و باید دست سرمایه دار را بوسید.

حسین یارمحمدیان شامگاه روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان به سمت فرمانداری گلپایگان منصوب شد.

مساله اقتصادی یک مساله امنیتی است

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه پایین ترین سطح امنیت، امنیت فیزیکی است که باید یک شهروند در شهر و کشورش تامین شود و اساس تشکیل حکومت ها بوده است، گفت: مسئله اقتصادی یک مسئله امنیتی است.

یارمحمدیان با اشاره به اینکه دولت هایی که به رفاه مردم توجه می کنند یک مرحله بالاتر از سایران قرار دارند، عنوان کرد: تلاش کنیم تا مشکلات اقتصادی مردم رفع شود.

وی با بیان اینکه امنیت انسانی در سطوح بالاتری از این سطح قرار دارد، مطرح کرد: انسان ها به واسطه انسان بودن قابل احترام هستند و نه به خاطر دین و آیینشان.

فرماندار تازه منصوب شده گلپایگان پاسخگویی را تکلیف یک فرماندار دانست و تصریح کرد: همه دستگاه های اجرایی و به خصوص دستگاه فرماندار باید در همه حوزه ها پاسخگوی مردم باشد.

یارمحمدیان با بیان اینکه پست مدیریت به معنای خدمت است و ساعت خواصی برای آن تعریف نشده است، گفت: مدیران کارمند ساده نیستند و باید در تمام ساعات پویا و فعال باشند.

شعار مرگ بر سرمایه دار شعار غلطی است و باید دست سرمایه دار را بوسید

وی با اشاره به اینکه درِ اتاق مدیران کشورهای پیشرفته صنعتی به دو قشر صاحبان علم و خلاقیت و صاحبان سرمایه همواره باز است، خاطرنشان کرد: شعار مرگ بر سرمایه دار شعار غلطی است و باید دست سرمایه دار را بوسید.

فرماندار گلپایگان با تاکید بر جذب و احترام به سرمایه دار و حذف بروکراسی اداری، بیان کرد: در برخی کشورهای پیشرفته صدور مجوزها به شش ساعت رسیده در صورتی که ما حتی در طی شش ماه نیز قادر به صدور مجوز نیستیم.

یارمحمدیان جذب اعتبار عمومی را وظیفه فرمانداری دانست و اعلام کرد: باید بر در خانه تک تک شهروندان و گروهای ذی نفوذ رفت و آنها را جذب جمهوری اسلامی کرد.

وی با بیان اینکه به دنبال منافع دستگاه خود بودن غلط است و منافع مردم در اولویت باشد، تشکیل اتاق های فکری با حضور افکار متفاوت برای جلوگیری از عقلانیت محدود لازم دانست و گفت: توجه نکردن به آینده و آینده پژوهی از مشکلات کشور ماست.

یکی از مهم ترین مسایل در شهرستان مساله تامین آب است

نماینده شهر گلپایگان و خوانسار، در ادامه بیان کرد: یکی از مهم ترین مسایل در شهرستان مسئله تامین آب کشاورزی، حقابه کشاورزان و مدیریت سد کوچه ری است.

بختیار با اشاره به اینکه گلپایگان منطقه کشاورزی و دامداری است، خاطرنشان کرد: روزی گلپایگان به خاطر در اختیار داشتن ۶۰ هزار گاو شیری و تامین شیر به هلند ایران مشهور بوده است که امروزه این تعداد به ۳۰ هزار گاو تقلیل یافته است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی پایین دست و تالاب شور گلپایگان که یکی از زیباترین تالاب ها بوده خشک شده است، گفت: برای احیای تالاب و اراضی خشکیده گلپایگان اقداماتی صورت گیرد و سندحقابه گلپایگان امروز در دست مردم گلپایگان است و در کمیسیون تخصیص آب وزارت نیرو به تصویب رسید.

بختیار با بیان اینکه یکی از مهم ترین مشکلات و چالش ها تعیین مدیریت سد کوچه ری و سپردن آن به شرکتی بی طرف که منافع همه ذی نفعان را تامین کند است، تصریح کرد: نصب کنترل در خروجی خط لوله آب به قم و سرریز انجام شده است و به طور آنلاین در سازمان مدیریت آب کشور انجام شده است.

از ۶ هزار فرآیند سخت گیرانه سرمایه گذاری ۸۰۰ فرآیند را کاهش دادیم

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس بیان کرد: از ۶ هزار فرآیند سخت گیرانه سرمایه گزاری ۸۰۰ فرآیند آن را کاهش دادیم.

بختیار با اشاره به اینکه هنوز ۵ هزار فرایند سخت و پیچیده برای سرمایه گزاری وجود دارد، یاداور شد: استان اصفهان شرایط سخت گیرانه تری را برای سرمایه گذاری در خود دارد.

وی با بیان اینکه برای اشتغال راهی جز سرمایه گذاری نداریم، تصریح کرد: برای اشتغال جوانان باید فضای کسب کار در کشور و به تبع آن استان و شهرستان فراهم باشد این در صورتی است که در استان فضای سرمایه گذاری فضای مناسبی نیست.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار، اضافه کرد: سرمایه گذار در استان اصفهان با چالش ها و یروکراسی فراوانی مواجه می شود.

درج دیدگاه