• کدخبر: 60614
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۲۲ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

دولت باید یارانه را به بخش کشاورزی بازگرداند

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه مسئولان باید برای امنیت غذایی تلاش کنند و دولت نیز یارانه را به این بخش برگزداند، گفت: متاسفانه همه یارانه ها در این بخش حذف شده ولی هنوز از کشاورز انتظار کار و تلاش دارند در حالی که چیزی دست او را نمی گیرد.

به گزارش دیار عالمان، آیت الله سید علی طهماسبی در خطبه روز عید فطر که در سالن ۲۲ بهمن برگزار شد، اظهار کرد: دولت باید یارانه را به بخش کشاورزی بازگرداند.

امام جمعه گلپایگان با گرامیداشت ۲۷ خرداد روز جهاد کشاورزی و تاکید بر اهمیت امنیت غذایی در کشور، عنوان کرد: امنیت غذایی بالاترین امنیت است که اگر در کشور تامین نشود، کشور را دچار چالش های جدی و مشکلات خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید برای امنیت غذایی تلاش کنند و دولت نیز یارانه را به این بخش برگزداند، گفت: متاسفانه همه یارانه ها در این بخش حذف شده ولی هنوز از کشاورز انتظار کار و تلاش دارند در حالی که چیزی دست او را نمی گیرد.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه دولت باید هرسال به این بخش یارانه پرداخت کند، خاطرنشان کرد: یارانه باعث می شود تا تولیدات کشاورزی که امنیت غذایی به دنبال دارد با هزینه کمتر به بازار بیاید و کشاورزان متضرر نشوند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه در بخش گندم باید اراده جدی برای خودکفایی وجود داشته باشد، یاداور شد: دولت مثل سابق حمایت از تولید گندم و خرید تضمینی این محصول را انجام خواهد داد.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت مصطفی چمران و روز بسیج استادان، بیان کرد: استادان ما باید از این شهید بزگوار تاسی و تاگو بگیرند.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه مشکل اقتصادی کشور یک مشکل جدی است، تصریح کرد: متاسفانه مسیولان ما در عمل به اقتصاد مقاومتی بی اعتنا هستند.

امام جمعه گلپایگان، اضافه کرد: جا دارد مسئولان کشور ما به نسخه شفابخش درمان کشور که اقتصاد مقاومتی است توجه کنند و چشم به بیرون نداشته باشند که با اقتصاد مقاومتی می توان اقتصادی مقاوم ایجاد کرد.

وی، بیان کرد: باید باور کنیم این نسخه را و برای تحقق اقتصاد مقاومتی و سیاست های آن تلاش بیشتری کرد.

آیت الله طهماسبی در پایان با اشاره به انتصاب فرماندار جدید و تقدیر از فرمانداران قبلی، گفت: فرماندار جدید باید برای ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گزار و همچنین تسهیل ورود سرمایه گزاران در شهرستان برای رونق اشتغال در شهر تلاش کند.

انتهای پیام

درج دیدگاه