دیار عالمان

دولت باید یارانه را به بخش کشاورزی بازگرداند

کدخبر: 60614
خرداد ۲۵, ۱۳۹۷ در ساعت ۱۰:۲۲ ق.ظ

به گزارش دیار عالمان، آیت الله سید علی طهماسبی در خطبه روز عید فطر که در سالن ۲۲ بهمن برگزار شد، اظهار کرد: دولت باید یارانه را به بخش کشاورزی بازگرداند.

امام جمعه گلپایگان با گرامیداشت ۲۷ خرداد روز جهاد کشاورزی و تاکید بر اهمیت امنیت غذایی در کشور، عنوان کرد: امنیت غذایی بالاترین امنیت است که اگر در کشور تامین نشود، کشور را دچار چالش های جدی و مشکلات خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید برای امنیت غذایی تلاش کنند و دولت نیز یارانه را به این بخش برگزداند، گفت: متاسفانه همه یارانه ها در این بخش حذف شده ولی هنوز از کشاورز انتظار کار و تلاش دارند در حالی که چیزی دست او را نمی گیرد.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه دولت باید هرسال به این بخش یارانه پرداخت کند، خاطرنشان کرد: یارانه باعث می شود تا تولیدات کشاورزی که امنیت غذایی به دنبال دارد با هزینه کمتر به بازار بیاید و کشاورزان متضرر نشوند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه در بخش گندم باید اراده جدی برای خودکفایی وجود داشته باشد، یاداور شد: دولت مثل سابق حمایت از تولید گندم و خرید تضمینی این محصول را انجام خواهد داد.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت مصطفی چمران و روز بسیج استادان، بیان کرد: استادان ما باید از این شهید بزگوار تاسی و تاگو بگیرند.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه مشکل اقتصادی کشور یک مشکل جدی است، تصریح کرد: متاسفانه مسیولان ما در عمل به اقتصاد مقاومتی بی اعتنا هستند.

امام جمعه گلپایگان، اضافه کرد: جا دارد مسئولان کشور ما به نسخه شفابخش درمان کشور که اقتصاد مقاومتی است توجه کنند و چشم به بیرون نداشته باشند که با اقتصاد مقاومتی می توان اقتصادی مقاوم ایجاد کرد.

وی، بیان کرد: باید باور کنیم این نسخه را و برای تحقق اقتصاد مقاومتی و سیاست های آن تلاش بیشتری کرد.

آیت الله طهماسبی در پایان با اشاره به انتصاب فرماندار جدید و تقدیر از فرمانداران قبلی، گفت: فرماندار جدید باید برای ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گزار و همچنین تسهیل ورود سرمایه گزاران در شهرستان برای رونق اشتغال در شهر تلاش کند.

انتهای پیام