• کدخبر: 60641
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۲۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
  • چاپ خبــر
فرماندهی انتظامی شهرستان گلپایگان

افزایش ۲۰۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال گذشته گلپایگان

فرماندهی انتظامی شهرستان گلپایگان با اشاره به امحای بیش از ۵۰ کیلوگرم مواد و آلات و تجهیزات در این شهرستان، اظهار کرد: سعی کردیم چرخه توزیع مواد مخدر را در شهرستان فلج کنیم.

سرهنگ حسین بساطی فرماندهی انتظامی شهرستان گلپایگان در همایش سبک زندگی سالم با گرایش پیشگیری از اعتیاد که امروز عصر در سالن ارشاد گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف نیروی انتظامی برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر بوده است که در این زمینه افزایش کشفیات بیش از ۲۰۰ درصد در سال گذشته  را می توان نام برد.

وی با اشاره به امحای بیش از ۵۰ کیلوگرم مواد و آلات و تجهیزات در این شهرستان، اظهار کرد: سعی کردیم چرخه توزیع مواد مخدر را در شهرستان فلج کنیم.

فرماندهی انتظامی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه بحث مواد مخدر در جمهوری اسلامی ایران یک پروسه کاملا نظام مند و هدفمند و طولانی است، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت جغرافیایی کشور ایران و و همسایگانی که تولید کننده عمده مواد مخدر در شرق کشور قرار دارند ما به عنوان درگیرترین کشور در این حوزه اقدام می کنیم.

سرهنگ بساطی با اشاره به شهدایی که هر روز در نیروهای مختلف انتظامی در این حوزه تقدیم می شوند، عنوان کرد: مواد مخدر باعث شده کشور در برخی موارد دچار مشکل شود.

وی با بیان آثار مواد مخدر بر شخص و جامعه و غیر قابل کتمان بودن آن، تصریح کرد: مبارزه با مواد مخدر تنها یک بخش آن سخت افزاری و نظامی گری است که بیشتر در حوزه نیروی انتظامی اکنون انجام می گیرد.

فرماندهی انتظامی شهرستان گلپایگان با اشاره به کشف و منهدم شدن باندهای مختلف مواد مخدر در شرق و سراسر کشور، گفت: ولی متاسفانه این باندها ریشه کن و تمام نشده اند.

سرهنگ بساطی، اضافه کرد: وقتی در پول های کثیف دنیا مطالعه کنیم میبینیم شاید جزء اولین گردش های مالی دنیا باشد.

وی با بیان اینکه بحث مبارزه با مواد مخدر عزم جدی می طلبد و مبارزه با آن کار ساده ای نیست، خاطرنشان کرد: نیاز هست که در شهرستان با همدلی و هماهنگی بیشتر در این زمینه گام برداریم.

فرماندهی انتظامی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند در این زمینه گام بر دارد، تصریح کرد: امروزه بخشی از مجروحین جنگ نرم همین معتادین هستند.

سرهنگ بساطی با درخواست اینکه باید برای برگرداندن این افراد به جامعه و خانواده باید  تلاش کرد، یاداور شد: متاسفانه در شهرستان گلپایگان جای این قضیه خالی است و بعد از مبارزه با مواد مخدر کار جدی نمی ببینیم.

وی با عنوان اینکه جای خیرین در این حوزه خالی است و اگر کمپ هایی تحت عنوان کمپ بازپروری داشته باشیم می تواند خیلی موثر باشد، گفت: فضا و امکانات مناسب برای بازپروری و آموزش و تربیت و نگهداری مجدد نداریم و در بحث اشتغال آنان دچار مشکل هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان با بیان اینکه باید  در حوزه بازسازی ، بازپروری و ترمیم و درمان این افراد در شهرستان توجه و دقت بیشتری نمود، مطرح کرد: هر نفر معتاد ۱۱ نفر را به خود گرفتار می کند.

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

آبان ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰