• کدخبر: 60651
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۱۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

صدا و سیما به عنوان یک دانشگاه عمومی نتوانسته الگوی مناسبی برای جشن های عمومی و مذهبی ارائه دهد

امام جمعه گلپایگان با اشاره به رفتار های ضد ارزشی همچون رقص و موسیقی و غنا، اختلاط بین زن و مرد و بی حیایی ها و مزاحمت های عمومی در مراسم های عروسی شبانه و انواع دست زدن ها و سبک های مداحی های خفیف، تصریح کرد: این ها انحرافاتی است که در زندگی ما مسلمانان به خاطر تاثیر پذیری از فرهنگ بیگانه پیدا شده است.

به گزارش دیار عالمان؛ ایت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلی گلپایگان برگزار شد، با بیان اینکه اسلام دین طرفدار شادی است، گفت: متاسفانه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران این دانشگاه عمومی نتوانسته الگوی مناسبی برای جشن های عمومی و مذهبی ارائه دهد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به رفتار های ضد ارزشی همچون رقص و موسیقی و غنا، اختلاط بین زن و مرد و بی حیایی ها و مزاحمت های عمومی در مراسم های عروسی شبانه و انواع دست زدن ها و سبک های مداحی های خفیف، تصریح کرد: این ها انحرافاتی است که در زندگی ما مسلمانان به خاطر تاثیر پذیری از فرهنگ بیگانه پیدا شده است.

وی با بیان اینکه این رفتارها هر روز ما را از سبک زندگی اسلامی به دور می کند، خاطرنشان کرد: فرصت بهره برداری معنوی از مجالس اهل بیت و ایجاد شادی پایدار از مردم گرفته شده است.

آیت الله طهماسبی با تاکید بر اهمیت و ضورت شادی در زندگی، بیان کرد: بسیاری از رفتار هایی که با عنوان شادی از مردم سر می زند اولا با شان و منزلت مردم سازگاری ندارد و ثانیا نادیده گرفتن حقوق دیگران است.

امام جمعه گلپایگان در ادامه سخنان با اشاره به چهارمین روز هفته حیا و عفاف، بی حجابی و بد حجابی را توطیه ها و ابزار استعمار دانست و گفت: بانوان مسلمان باید به جنگ با دشمنان برخیزند و جهاد کبیر کنند و نقشه های دشمنان را که برای نابودی بنیان خانواده در کشور ریخته شده نقش بر آب کنند.

وی با گرامیداشت ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان، و اهمیت و جایگاه این شورا به خاطر وظایف خطیر و حساس آن، بیان کرد: نهاد شورای نگهبان وظیفه صیانت از اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی را بر عهده دارد.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه این نهاد با تطبیق روند قوانین مجلس با شرع مقدس پاسدار اسلامیت نظام است، یاداور شد: همچنین این شورا با تطبیق قوانین با قانون اساسی پاسدار جمهوریت نظام نیز بوده است.

امام جمعه گلپایگان، افزود: شورای نگهبان با نظارت موثر و کارامد بر حسن برگزاری انتخابات عهده دار سلامت انتخابات نظام اسلامی است و به خاطر همی است که این نهاد ارزشمند همواره مورد هجمه گسترده دشمنان قرار گرفته است.

وی همچنین ۲۳ تیر ماه روز همبستگی و دفاع از نظام اسلامی و ولایت فقیه که مردم با حضور خود قایله فتنه گران در سال ۷۸ را برچیدند گرامیداشت و گفت: ده سال بعد نیز در سال ۸۸ فتنه گران برای از بین بردن نظام اسلامی به میدان آمدند ولی غافل از اینکه این کشور و نظام برگرفته از خون شهدایی است که در این راه جان خود را فدا کردند. ایت االه طهماسبی در پایان با گرامیداشت ۲۵ تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی و تقدیر از این سازمان ها، بیان کرد:سازمان بهزیستی یکی از سازمان های امداد رسان به اقشار آسیب پذیر جامعه نقش مهمی در تحقق عدالت دارد. امام جمعه گلپایگان ، با اشاره به اینکه ۱۹ هزار و ۲۰۰ نفر بیمه شده اصلی و ۵۶ هزار و ۸۰۰ نفر به عنوان بیمه شده تبعی در گلپایگان تحت پوشش بیمه هستند، گفت: ماهیانه ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به مستمری بگیران تحت پوشش مستمری پرداخت می شود. وی از از سازمان بیمه درخواست کرد که با کارفرمایان بسازند و مشکلاتشان را درک کنند و مشکلات کارگران نیز حل کنند که در نزد خدا ماجور خواهند بود.

درج دیدگاه

بایگانی

اردیبهشت ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« فروردین    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱