دیار عالمان

کمیسیون اقتصادی ما در حوزه دلار و سکه خوب نظارت نکرد

کدخبر: 60676
تیر ۳۰, ۱۳۹۷ در ساعت ۵:۴۳ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان علی بختیار در جلسه شورای اداری که امروز صبح در هفده تن برگزار شد، بیان کرد: کمیسیون اقتصادی ما در حوزه دلار و سکه خوب نظارت نکرد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار با بیان اینکه برای کاهش نقدینگی باید جلوی وام دادن صندوق توسعه ملی بخش دولتی را باید گرفت، گفت: نباید اجازه دهیم دولت مجددا دست در صندوق توسعه ملی بیاندازد.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی امریکایی ها که شیپورش از دو ماه پیش به صدا درامده است، تصریح کرد: مجلس و کمیسیون اقتصادی و بخش های مختلفی چون کمیسیون برنامه و بودجه دیر حرکت کردند.

بختیار افزود: بانک مرکزی و سازمان برنامه بودجه دولت نیز متاسفانه دیر اقدام کرد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار با بیان اینکه دولت باید برنامه جدید برای مالیات بر ارزش افزوده بیاورد، عنوان کرد: این مساله باعث به هم ریختگی در واحد های تولیدی ما شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۳۲ درصد از بودجه کل کشور به حساب صندوق توسعه ملی ریخته شد، گفت: با تصمیمی شجاعانه که داشتیم، ۲۰ درصد از تملک دارایی سرمایه ای از بودجه حذف و به اشتغال اختصاص دادیم.

بختیار با بیان اینکه، دولت باید از رقابت با بخش خصوصی دست بردارد، خاطرنشان کرد: طرح های راهسازی، جاده سازی، نیروگاه سازی، پالایشگاه سازی و…را نباید دولت انجام دهد و تنها در مناطق محروم سرمایه گزاری کند.

مدیر در نظام اسلامی مدیریت را امانت الهی بداند

امام جمعه گلپایگان نیز در ادامه بیان کرد: مدیر باید مسئولیت خود را امانت الهی بداند.

آیت الله سید علی طهماسبی با بیان اینکه مشکل کشور ما این است که از مدیریت علوی دور ماندیم، تصریح کرد: متاسفانه برخی بیت المال را به عنوان طعمه نگاه می کنند و بسیاری از اختلاس ها و مشکلات از این جهت است.

وی دومین خصوصیت مدیر موفق از نگاه اسلامی را برنامه ریزی در کارها دانست.

دو پروژه ای که در دولت قبل پسندیدم، یکی هدفمندی یارانه ها و مسکن مهر بود

فرماندار گلپایگان نیز با بیان اینکه من مجموعا مسکن مهر را تایید می کنم، شاید دولت به آن نقد داشته باشد، گفت: دو پروژه در دولت قبل انجام شد که آن را می پسندم و آن هدفمندی یارانه ها و دیگری مسکن مهر بود.

حسین یارمحمدیان، عنوان تصریح کرد: هیچ کدام از روسای دولت ها و مسئولان نظام بااینکه به هدفمندی یارانه ها اعتقاد داشتند پای کار نایستادند و این در دولت قبل صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه پروژه مسکن مهر شاید در اجرا نقص هایی را داشت، بیان کرد: چند صد هزار مسکن در این پروژه ساخته شد که مجموعا کار درستی بود.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه دولت فعلی به جای مسکن مهر ستاد باز آفرینی را پیشنهاد داد که می خواهد بافت های فرسوده را در شهر ها احیا کند، خاطرنشان کرد: شهردار باید بافت های فرسوده شهر را در کمیسیون ماده پنج استان تصویب کند و شهرستان گلپایگان از شهرهای پیشتاز در این زمینه بوده است.

یارمحمدیان در ادامه بیایانات خود با اشاره به نیاز به هم دلی در مقابل دشمنان خارجی نظام، عنوان کرد: امروز مراقب باشیم کوچکترین نارضایتی در بازار و صنایع و کارخانجات ما پیش نیاید اگرچه میدانیم نوسانات بازار ارز بسیاری از مشکلات را در جامعه به وجود آورد.

وی با بیان اینکه تا آنجا که می توانیم باید این مشکلات را حل و فصل کنیم و باید از دامن زدن به آن اجتناب کرد، گفت: قانون نباید شکسته شود ولی برای حل مشکل مردم باید خم گردد.

فرماندار گلپایگان در انتها خروج ایالت متحده امریکا از برجام را نشان دهنده حقانیت جمهوری اسلامی دانست و یاداور شد: برجام سندی بود که با آن ثابت کردیم کشور ما اهل منطق است.

استان اصفهان رتبه ششم و هفتم را در موقوفات کشور دارد

حجت الاسلام والمسلمین رضا صادقی اظهار کرد: در سطح کشور ۸ هزار و ۵۱ امامزاده وجود دارد که ۷۱۸ امامزاده آن در استان اصفهان است و ۴۱ امامزاده در شهرستان گلپایگان قرار دارد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اصفهان با یاداوری اینکه اگر امروز ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب کردیم تربیت یافته در کنار بقاع متبرکه هستند، گفت: باید در توسعه و عمران و آبادانی امامزاده ها باید کوشید.

وی با اشاره به اینکه ۳۱ اداره شهرستان گلپایگان مستاجر اوقاف هستند، گفت: آیا این ۳۱ اداره اجاره های خود را پرداخت کرده اند؟بیشترین بدهکاران ارگان ها و دستگاه های دولتی هستند.

انتهای پیام