دیار عالمان

لزوم گرفتن آرایش خاص کشور برای مقابله با جنگ اقتصادی/ اولین قدم اعتقاد مسئولان و مردم به جنگ اقتصادی است

کدخبر: 60693
مرداد ۲۱, ۱۳۹۷ در ساعت ۱۲:۱۷ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان سرهنگ محمود فروزاد در نشست خبری  که با جمعی از خبرنگاران انجام گرفت، گفت: اولین پله در جنگ اقتصادی باور و اعتقادی هست که در مسئولان امور اقتصادی و دولتمردان و همچنین مردم برای مقابله با یک جنگ تمام و عیار با دشمن باید شکل گیرد.

فرمانده سپاه گلپایگان با بیان اینکه امروز در یک جنگ تمام و عیار با دشمن به خصوص امریکا جهان خوار هستیم، تصریح کرد: اگر می بینیم اشتباهاتی در عرصه های مختلف اقتصادی برای کشور ما بروز می کند، به خاطر نداشتن همین باور و دانش اقتصادی در مسئولان مربوطه است.

وی با اشاره به اینکه در این حالت باید کشور آرایش خاص در مقابل این چالش ها به خود بگیرد، عنوان کرد: عمل به منویات رهبری به ویژه در مساله اقتصاد مقاومتی، تکیه بر توان داخلی، چشم ندوختن به کشورهای خارجی به ویژه امریکا و دل ندادن به مذاکرات بی هوده که متاسفانه برخی به آن اعتقاد دارند و بارها به حق نبودن این مذاکرات را به چشم دیده اند، از جمله راهکارهای برون رفت از این چالش ها است.

سرهنگ فروزاد با بیان اینکه بزرگترین برگ برنده جامعه ما داشتن روحیه انقلابی است، عنوان کرد: این روحیه در خبرنگاران که مسئول افکار عمومی، اخلاق جامعه، کنش ها و واکنش ها هستند لازم و ضروری است و باید در برابر جنگ تمام و عیار رسانه ای و عقیدتی دشمن باید بی تفاوت نباشند.

فرمانده ناحیه مقاومت گلپایگان با گرامیداشت روز خبرنگار مهم ترین ویژگی در خبرنگاری را داشتن صداقت و شرافت دانست و یاداور شد: جیره خوارانی همواره هستند که طبق گروه بندی های سیاسی به نرخ روز قلم می زنند.

وی همچنان در ادامه با اشاره به اینکه سپاه و بسیج نهاد های انقلابی هستند که طی ۴۰ سال حضور انقلابی خود با این تفکر در عرصه های مختلف ورود پیدا کرده و در جهت رفع معضلات کشور بسیجیان در جامعه حضور داشتند، گفت:  سپاه به عنوان یک نهاد انقلابی که طبق قانون اساسی وظیفه دفاع از ارزش های انقلابی را بر عهده داشته همواره برای کاهش مشکلات جامعه و خدمت رسانی در تمام صحنه ها و حتی جلوتر از مسئولان حاضر بوده است.

سرهنگ فروزاد با بیان اینکه سپاه صرفا یک سازمان نظامی نیست، خاطرنشان کرد: سپاه یک سازمان اعتقادی و رسالت محور است.

فرمانده ناحیه مقاومت گلپایگان در ادامه با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در سال ۹۷ در قالب اردوهای ۱۰ روزه ، هفت روزه و یک روزه خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی بسیج دانشجویی در مناطق محروم فریدونشهر و پشت کوه از تاریخ ۱۳۹۷/۴/۱۶ با اعزام دو گروه از برادران و سه گروه خواهران انجام شد.

وی با بیان اینکه در عرصه های مختلف دیگر مانند ساخت خانه های مردمی، ساخت حمام، اقدامات فرهنگی و اجتماعی، اموزشی، سبک زندگی اسلامی و…کارهایی انجام گرفته، تصریح کرد: عرصه های طرح های هجرت دانش آموزی نیز کارهایی از قبیل، شاداب سازی مدارس، غنی سازی اوقات فراغت، محرومیت زدایی با هدف کمک به دانش آموزان برای مسئولیت پذیری بیشتر انجام گرفته است.

سرهنگ فروزاد با اشاره به اینکه دانش آموزان بسیجی از تاریخ ۹۷/۵/۸ در قالب گروه های جداگانه خواهر و برادر در مدارس نبوت، شهید سجادی، شهید باهنر و مدارس مختلف شهرستان در عرصه های شاداب سازی فعالیت های فضای فرهنگی مدارس و آماده کردن مدارس جهت شروع سال تحصیلی جدید صورت گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت گلپایگان، افزود: ساخت خانه عالم در روستای فاویان توسط گروه های جهادی حوزه های محلی، ساخت خانه محروم در روستای زرنجان از دیگر فعالیت های انجام گرفته توسط گروه های جهادی شهرستان است.

وی در ادامه به طرح بسیج سلامت که بسیج جامعه پزشکی انجام می دهداشاره کرد و گفت: گشت بسیج محله محور در جهت افزایش امنیت جامعه و توسط بسیجیان انجام شده است.

انتهای پیام