• کدخبر: 60697
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۲۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  • چاپ خبــر
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان

اوقاف بخشی از اراضی موقوفه را برای تأمین انرژی خورشیدی در اختیار اداره برق قرار می‌دهد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: آمادگی داریم اراضی موقوفه امام زاده ها و سقف حسینیه ها را در اختیار اداره برق قرار دهیم تا بتوانند از این ظرفیت برای تأمین انرژی خورشیدی استفاده کنند.

به گزارش دیار عالمان؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا صادقی در آئین تکریم و معارفه مدیریت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان که با حضور مسئولان شهرستان در حسینیه ناصر بن علی (ع) امامزادگان ۱۷ تن برگزار شد، اظهار کرد: مساجد، حسینیه ها و امام زاده ها باید در بحث صرفه‌جویی هزینه ها و انرژی های مصرفی دقت کامل را داشته باشند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه برخی از مساجد و امام زاده ها قنواتی برای کسب درآمد دارند که اداره آن بر عهده اشخاص حقوقی است، تأکید کرد: استفاده این اماکن از امکانات مساجد و امام زاده ها همچون آب و برق برای کسب و کار شرعاً جایز نبوده و باید از این موضوع جلوگیری شود.

وی در ادامه از آمادگی اداره اوقاف برای در اختیار قرار دادن اراضی موقوفه امام زاده ها برای تأمین انرژی خورشیدی خبر داد و گفت: ما آمادگی داریم اراضی موقوفه امام زاده ها و سقف حسینیه ها را در اختیار اداره برق قرار دهیم تا بتوانند از این ظرفیت برای تأمین انرژی خورشیدی استفاده کرده و از این طریق به تأمین برق شهری و کارخانه ها کمک کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه های اداره اوقاف همکاری با بخش خصوصی برای تبدیل کاروانسرا ها، حمام ها و آب انبارها به مراکز خدماتی، تفریحی، تجاری و آموزشی است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۴ کاروانسرا در استان برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی واگذار شده، تصریح کرد: سرمایه گذار در این طرح دو سال فرصت مرمت و بازسازی داشته و بعد از این تنفس دو ساله، اجاره با توجه به آورده اداره اوقاف و سرمایه گذار شروع می‌شود.

وی افزود: قرارداد با سرمایه گذار بیست ساله بوده تا اهتمام و انگیزه کافی برای سرمایه‌گذاری را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با اشاره به وجود حمام های بسیار در گلپایگان، گفت: اداره اوقاف آمادگی کامل دارد این اماکن را در اختیار سرمایه گذاران قرار داده تا علاوه بر درآمدزایی، این اماکن را که به محل های متروکه و غیر بهداشتی تبدیل شده به مراکز تجاری و تفریحی تبدیل کند.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه ۳۱ اداره در گلپایگان مستأجر اوقاف هستند، عنوان کرد: بعضی از این مراکز تاکنون اجاره خود را پرداخت نکرده اند که شرعاً موظف به پرداخت هستند، اما تا به حال با آن ها سازش شده است.

وی اضافه کرد: بعضی از شهرداری های استان بدهی های بالایی به اوقاف دارند، که با پرداخت این مطالبات می‌توانیم کارها و خدمات زیادی را در موقوفات خود انجام دهیم.

همچنین در این آئین ضمن تقدیر و تشکر از خدمات چهار ساله حجت الاسلام والمسلمین مهدی طاهری، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس نصیرالاسلامی به عنوان مدیر جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان معرفی شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

بایگانی

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰