دیار عالمان

اوقاف بخشی از اراضی موقوفه را برای تأمین انرژی خورشیدی در اختیار اداره برق قرار می‌دهد

کدخبر: 60697
مرداد ۲۴, ۱۳۹۷ در ساعت ۱۲:۲۱ ق.ظ

به گزارش دیار عالمان؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا صادقی در آئین تکریم و معارفه مدیریت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان که با حضور مسئولان شهرستان در حسینیه ناصر بن علی (ع) امامزادگان ۱۷ تن برگزار شد، اظهار کرد: مساجد، حسینیه ها و امام زاده ها باید در بحث صرفه‌جویی هزینه ها و انرژی های مصرفی دقت کامل را داشته باشند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه برخی از مساجد و امام زاده ها قنواتی برای کسب درآمد دارند که اداره آن بر عهده اشخاص حقوقی است، تأکید کرد: استفاده این اماکن از امکانات مساجد و امام زاده ها همچون آب و برق برای کسب و کار شرعاً جایز نبوده و باید از این موضوع جلوگیری شود.

وی در ادامه از آمادگی اداره اوقاف برای در اختیار قرار دادن اراضی موقوفه امام زاده ها برای تأمین انرژی خورشیدی خبر داد و گفت: ما آمادگی داریم اراضی موقوفه امام زاده ها و سقف حسینیه ها را در اختیار اداره برق قرار دهیم تا بتوانند از این ظرفیت برای تأمین انرژی خورشیدی استفاده کرده و از این طریق به تأمین برق شهری و کارخانه ها کمک کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه های اداره اوقاف همکاری با بخش خصوصی برای تبدیل کاروانسرا ها، حمام ها و آب انبارها به مراکز خدماتی، تفریحی، تجاری و آموزشی است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۴ کاروانسرا در استان برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی واگذار شده، تصریح کرد: سرمایه گذار در این طرح دو سال فرصت مرمت و بازسازی داشته و بعد از این تنفس دو ساله، اجاره با توجه به آورده اداره اوقاف و سرمایه گذار شروع می‌شود.

وی افزود: قرارداد با سرمایه گذار بیست ساله بوده تا اهتمام و انگیزه کافی برای سرمایه‌گذاری را داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با اشاره به وجود حمام های بسیار در گلپایگان، گفت: اداره اوقاف آمادگی کامل دارد این اماکن را در اختیار سرمایه گذاران قرار داده تا علاوه بر درآمدزایی، این اماکن را که به محل های متروکه و غیر بهداشتی تبدیل شده به مراکز تجاری و تفریحی تبدیل کند.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه ۳۱ اداره در گلپایگان مستأجر اوقاف هستند، عنوان کرد: بعضی از این مراکز تاکنون اجاره خود را پرداخت نکرده اند که شرعاً موظف به پرداخت هستند، اما تا به حال با آن ها سازش شده است.

وی اضافه کرد: بعضی از شهرداری های استان بدهی های بالایی به اوقاف دارند، که با پرداخت این مطالبات می‌توانیم کارها و خدمات زیادی را در موقوفات خود انجام دهیم.

همچنین در این آئین ضمن تقدیر و تشکر از خدمات چهار ساله حجت الاسلام والمسلمین مهدی طاهری، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس نصیرالاسلامی به عنوان مدیر جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان معرفی شد.

انتهای پیام/