دیار عالمان

اولین شرط عبور از معضلات کشور اتحاد دولت و مجلس است

کدخبر: 60701
مرداد ۲۴, ۱۳۹۷ در ساعت ۱۲:۲۴ ق.ظ

علی بختیار، عصر امروز در جمعی از خبرنگاران، با اشاره به شرایط کنونی کشور، عنوان کرد: تضارب افکار و اندیشه ها همواره در بین احزاب و گروه ها، تشکل ها و فراکسیون های سیاسی وجود داشته است، اما این مسئله نباید به وحدت و همگرایی آنان برای رفع مشکلات مردم آسیب وارد کند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حفظ اتحاد در بین مسئولان کشور، تصریح کرد: همان گونه که اتحاد بین نیروهای انقلابی در دوران دفاع مقدس و جنگ نظامی با بعثی ها، پیروزی کشور ما را به دنبال داشت، اکنون نیز اتحاد رمز عبور از جنگ اقتصادی است.

وی اظهار کرد: نیروهای انقلابی و در رأس آن ها مجلس و دولت باید با اتحاد و همگرایی و به دور از حزب گرایی به فکر حل مشکلات کشور و مردم باشند.

بختیار مقصر به هم ریختگی کنونی بازار سکه و ارز را دولت و مجلس دانست و گفت: اهمال و کم کاری کمیسیون اقتصادی، کمیسیون ویژه حمایت از تولید و دولت باعث بروز چنین مشکلی در بازار سکه و ارز شد و لازم است در این زمینه جدی‌تر کار شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس در حال تدوین بسته هایی است که با آن به دنبال جلوگیری از سیال شدن نقدینگی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: بروز یک معضل بزرگ با وجود نقدینگی یک هزار و ۶۰۰ هزار میلیارد تومانی را از قبل پیش‌بینی‌ کرده و بارها در این زمینه به کمیسیون اقتصادی تذکر داده بودیم اما نظارت های کافی صورت نگرفت.

بختیار با اشاره به خروج آمریکا از برجام، عنوان کرد: دولت در حال دنبال کردن اقدامات دیپلماتیک، حقوقی و قضایی در حوزه برجام بوده و مجلس نیز در جلسات غیرعلنی خود راهکارهایی را برای مقابله با این گونه عهدشکنی های آمریکا اتخاذ کرده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی اشاره ای نیز به بسته پیشنهادی اروپا کرد و گفت: این بسته به دلیل نداشتن تضمین های کافی و لازم، متفق‌القول از طرف مجلس و دولت مورد پذیرش قرار نگرفت.

انتقادپذیری در بین مسئولان نهادینه نشده است

بختیار با بیان اینکه انتقادپذیری در بین مسئولان نهادینه نشده است، تصریح کرد: مسئولان تنها تعریف و تمجید رسانه ها را می‌پسندند و اگر از آن ها انتقادی صورت گیرد به سرعت جبهه گیری می‌کنند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بین انتقاد سازنده و تخریب تفاوت بسیاری وجود دارد، اظهار کرد: بعضی از رسانه ها به جای انتقاد دنبال تخریب هستند ولی در تخریب هیچ آثار و برکاتی وجود ندارد؛ حال آنکه انتقاد سازنده می‌تواند مسئولان را به سمت حل مشکلات سوق دهد.

وی با اشاره به لزوم آزادی رسانه ها و مطالبه گری، عنوان کرد: آزادی رسانه ها در تهیه خبر و مطالبه گری، پیشرفت، توسعه، آبادانی و تعالی کشور را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ صاحب نیوز