• کدخبر: 60705
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۲۶
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

نباید فریب دولت های غربی را خورد/ شرکت های اروپایی یکی پس از دیگری در حال خارج شدن از طرح های کشور هستند

امام جمعه گلپایگان با یاداوری اینکه هر روز شرکت های اروپایی یکی پس از دیگری از طرح های کشور خارج می شوند، گفت: ما کی می خواهیم باور کنیم که هیچ گاه کشورهای غربی با ما همراه نخواهند شد؟

به گزارش دیار عالمان، آیت الله سید علی طهماسبی در نماز جمعه امروز که در مصلی گلپایگان برگزار شد با بیان اینکه نباید فریب دولت های غربی را بخوریم، اظهار کرد: کشورهای اروپایی وعده های دروغ می دهند و برخی از ساده لوحان در کشور را فریب می دهند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی علیه ایران امریکا و غرب دست در دست هم دارند، تصریح کرد: چند وقتی است که دولت امریکا از برجام خارج شده است این کشورها زبانی وعده می دهند ولی همچون زمان مصدق خنجر خود را به پشت ساده لوحان فرو خواهند برد.

وی با یاداوری اینکه هر روز شرکت های اروپایی یکی پس از دیگری از طرح های کشور خارج می شوند، گفت: ما کی می خواهیم باور کنیم که هیچ گاه کشورهای غربی با ما همراه نخواهند شد؟

آیت الله طهماسبی با تاکید بر لزوم اعتماد بر توان مندی داخلی و روحیه خودباوری و اعتماد به جوانان، خاطرنشان کرد: باید بیدار شویم و روحیه ی خودباوری که امام در ما ایجاد کرد را تقویت کنیم.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به اعلام صندوق بین المللی پول مبنا بر اینکه ایران از نظر اقتصادی در جایگاه ۱۸ دنیا قرار دارد و تا سه سال آینده به جایگاه ۱۵ خواهد رسید، یاداور شد: صندوق بین المللی پول  که تحت نفوذ قدرت های بزرگ است نشان می دهد ایران تا سه سال آینده از کشورهایی همچون عربستان، اسپانیا و کاندا جلو خواهد زد.

وی در ادامه با با اشاره به ۲۸ مرداد سالروز کودتای امریکایی اسرائیلی برای برگرداندن شاه خاین و سالروز شکست دولت ملی در سال ۳۲ شمسی، عنوان کرد: این کودتا باید درس عبرتی باشد برای گروهای سیاسی که فریب دشمنان را نخورند.

آیت الله طهماسبی با بیان اینکه مستکبران عالم همه با هم هستند، اضافه کرد: قدرت هایی که خود را دلسوز ملت ها نشان می دهند خنجر خود را به پشت ساده لوحانی که با آنها اعتماد کردند فرو می کنند.

امام جمعه گلپایگان یاداور شد: خیانت امریکا در سال ۳۲ شمسی امروز عبرتی برای ماست و دولت های اروپایی همان نقشی را ایفا می کنند که دولت امریکا در زمان مصدق ایفا کرد و امروز امریکا در نقش انگلیس آن روزها ظاهر شده است.

وی خاطرنشان کرد: آن زمان انگلیس تهدید به تهدید و حمله نظامی و اقتصادی می کرد و بنادر جنوب را محاصره کرده بود تا دولت ایران نتواند نفت صادر کند و در مقابل امریکا به دولت ساده لوح مصدق وعده های دروغین می داد و در مقابل در حال طراحی کودتا بود.

آیت الله طهماسبی در ادامه با اشاره به ۳۰ مرداد سالروز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست اشغالگر و گرامیداشت روز مسجد، تصریح کرد: قدر مساجد را بدانیم چرا که مساجد سنگری است در مقابل هجمه اقتصادی دشمن.

امام جمعه گلپایگان با توصیف روز عرفه به عنوان روز نیایش و معرفت و جاودانگی، به سنت قربانی کردن در روز عید قربان اشاره کرد و گفت: متاسفانه سنت قربانی کردن در بین مردم کم رنگ شده است.

وی از مردم در خواست کرد، چنانچه توان خرید یک گوسفند کامل را ندارند به صورت مشارکتی این عمل نیک که باعث دفع بلا و نزول رحمت الهی می شود، انجام دهند.

آیت الله طهماسبی در پایان به گرامیداشت ۲۶ مردادسالروز بازگشت آزادگان به وطن، بیان کرد: آزادگان وارثان شهدا هستند.

انتهای پیام

درج دیدگاه