• کدخبر: 60782
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۱۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۵
  • چاپ خبــر

۵هزار نفر امدادرسانی شدند

معاون امداد و نجات سازمان جمعیت هلال احمر با اشاره به سیل , آبگرفتگی، برف و کولاک در ۱۹ استان کشور از امدادرسانی به ۵هزار و ۸۵۲ نفر خبر داد.

به گزارش خبر گزاری دیار عالمان  با اعلام این خبر گفت که طی روزهای گذشته ۲۶ محور در مناطق عشایرنشین ۹ استان کشور شامل اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، مازندران، مرکزی و همدان متأثر از برف و کولاک بودند.

وی افزود: در همین ارتباط ۶۱۲ نفر امدادرسانی و ۶۴ نفر نیز اسکان اضطراری یافتند.

به‌گفته این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر، امدادرسانی به افراد گرفتار در برف و کولاک در استان‌های یادشده با حضور ۳۴ تیم امدادی متشکل از ۱۱۶ امدادگر ادامه دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همچنین با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در ۱۳۱ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین ۱۵ استان کشور گفت: استان‌های اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران و همدان طی روزهای گذشته به‌دلیل شدت بارش باران متأثر از سیل و آبگرفتگی بودند.

به‌گفته فتحی تاکنون ۵۲۴۰ نفر امدادرسانی شدند و ۷۷ نفر نیز به مناطق امن انتقال یافتند.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ۴۵۸ نفر از سیل‌زدگان افزود: ۴ نفر به‌دلیل وقوع سیل در استان گیلان مفقود شده‌اند. امدادرسانی به سیل‌زدگان در مناطق یادشده با حضور ۱۸۸ تیم امدادی متشکل از ۷۸۲ امدادگر ادامه دارد.

منبع تسنیم

درج دیدگاه