دیار عالمان

شریعتمداری: اموال تأمین اجتماعی حق‌الناس است/ با مدیران پروازی نمی‌توان شرکت اداره کرد

کدخبر: 60957
آذر ۲۴, ۱۳۹۷ در ساعت ۱۱:۳۳ ب.ظ

به گزارش خبرگزاری [1]دیار عالمان ، محمد شریعتمداری در مراسم تجلیل ، تکریم و معارفه مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) که امروز در محل شستا برگزار شد بر مدیریت واحد، هماهنگی و هم‌افزایی بین شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد و گفت: ما آمده‌ایم برای کارهای سخت، برای کارهای راحت نیامده‌ایم، مدیری که نگاه حل واقعی مسائل را نداشته باشد به درد جمهوری اسلامی نمی‌‌‌‌خورد.

وی با بیان اینکه این وزارتخانه ساختاری دارد که بخش عمده‌ای از مردم شریف کشور از پیش از تولد تا پس از وفات با آن در ارتباط گسترده و نزدیک قرار دارند.در این دستگاه صحبت از حق الناس است و کارمان در مجموعه دولت سنگین‌تر است. ثمره عرق جبین عده‌ای به ما به امانت سپرده شده تا آن را حفظ کرده و ارتقاء دهیم تا در ایام بازنشستگی از آن استفاده کنند. قدم برداشتن در هرگوشه‌ای از این وزارتخانه با مسئولیت سنگین تری همراه است.

شریعتمداری بر ضرورت استفاده از افراد توانمند جامعه در جهت رسیدن به اهداف و ماموریت‌های تعریف شده تأکید کرد و گفت: جرم دست اندازی به بیت المال سنگین است و حتما باید برخورد قاطع و جدی کرد، اما کوچکترین مسامحه و گذشتی در این بخش در مقابل حق خوری و دست درازی به حق الناس که به امانت دستمان است پذیرفته نیست. در راستای شفافیت قدم برداشته شده اما قدم اولیه بوده است. اسامی افراد چندشغله و بازنشسته و امثالهم اعلام شده است. باید توجه کرد که با مدیر پروازی نمی‌توان شرکتی را اداره کرد. پای تغییرات ایستاده‌ایم و به دنبال کاهش هزینه‌های غیرضروری و صیانت از امانتی هستیم که به ما سپرده شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید بازده سرمایه‌گذاری‌ها مطلوب شود و ارتقاء یابد، اظهار کرد: ۶۲۲ نفر در هیئت مدیره‌های شرکت‌های تحت پوشش داریم که ۶۱۱ نفر از مردان و ۱۱ نفر از بانوان هستند. ۴۳ درصد کمتر از ۵۰ سال سن دارند و ۱۰۷ نفر بالای ۶۰ سال سن دارند و برخی مشمول بازنشستگان

وزیرتعاون‌، کار و رفاه اجتماعی  ادامه داد: از ۲۰۳ شرکت، ۱۵۳ شرکت را مدیریتی اداره می‌کنیم و ۵۰ مورد غیرمدیریتی و غیربنگاه داری است. در انجام وعده‌ای که به مردم دادم و در اجرای تبصره ۲ از ماده ۲۴۱ قانون تجارت، استعفای همه مدیران عامل یا اعضای هیات مدیره ۲شغله در صندوق‌ها و سازمان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخذ و مورد موافقت قرار گرفت.

وی ادامه داد: چند هفته گذشته در برنامه‌ای ویژه معلولان حضور داشتم و دیدم که در این برنامه، بخشی برای سخنرانی و صحبت معلولان در نظر گرفته نشده که خواستم معلولان بیایند و به نمایندگی صحبت کنند و انتطارتشان را بازگو کنند.

شریعتمداری افزود: کسی که دغدغه مردم را ندارد باید کنار برود و اجازه بدهد کسانی بیایند که بخواهند کار کنند. ما هم برای کار سخت آمده‌ایم نه برای کار راحت. آقای رضوانی فر هم از مجموعه خود شستا انتخاب شده، جوان و صاحب اندیشه است و مهارت دارد. به افرادی این چنینی باید میدان بدهیم تا بیایند و مدیریت جهادی کنند.

وی افزود: بنگاه داری در این مجموعه تا امروز زیان ده بوده است. رئیس‌جمهور تأکید کرده که این کار ادامه پیدا نکند. شما می‌خواهید به نقطه‌ای برسیم که دفترچه‌های تأمین اجتماعی در وزارت بهداشت پذیرفته نشود؟ این چه دعوای حیدری نعمتی است راه افتاده است؟ ما دعوایی با وزارت بهداشت نداریم. از وزارت بهداشت خدمت می‌گیریم و باید پولش را بدهیم که روشن است.وزیر رفاه گفت: جرم دست‌اندازی به بیت‌المال سنگین است و حتما باید برخورد قاطع و جدی کرد‌ اما کوچکترین مسامحه و گذشتی در این بخش در مقابل حق خوری و دست درازی به حق الناس که به امانت دستمان است پذیرفته نیست.

شریعتمداری افزود: شش هفت هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکاریم، جنگ و دعوایی نداریم، خدمات گرفته‌ایم باید پولش را بدهیم. بله ما مایلیم به عنوان کارفرما خدماتی که می‌خواهیم دریافت کنیم.

وزیرتعاون‌، کارو رفاه اجتماعی عنوان کرد‌: باید روند بنگاه‌‌داری زیان‌ده اصلاح شود.

منبع تسنیم


[1] خبرگزاری : https://www.tasnimnews.com/