دیار عالمان

آزمایشگاه کنترل کیفیت صنایع غذایی و مصالح ساختمانی در گلپایگان به بهره‌برداری کامل رسید

کدخبر: 60980
دی ۶, ۱۳۹۷ در ساعت ۱:۱۴ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان؛ رئیس اداره استاندارد شهرستان گلپایگان در گفت‌وگو با خبرنگار دیار عالمان، اظهار داشت: همه محصولات دارای استاندارد اجباری همچون تولیدات ساختمانی، شیمی و پلیمری، صنایع غذایی، شهر بازی ، آسانسورها و قسمت اوزان و مقیاس ها در زمینه باسکول ها و ترازوهای واحد های صنعتی باید با مراجعه به این سازمان، پروانه استاندارد بگیرند.

حمیدرضا امینی با اشاره به تکمیل دو آزمایشگاه صنایع غذایی و مصالح ساختمانی در گلپایگان، تصریح کرد: خوشبختانه با وجود هزینه های سنگین لوازم آزمایشگاهی، این دو آزمایشگاه به حد قابل قبولی رسیده و بسیاری از آزمایشات به طور کامل در آن ها انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: آزمایش ها خصوصاً در حوزه صنایع غذایی گستره بازی داشته و فعلاً در حد آزمون های شیمی و محصولات لبنی در شهرستان بوده و در صورت نیاز به آزمایش های تخصصی تر به آزمایشگاه های استان ارجاع داده می‌شود.
رئیس اداره استاندارد شهرستان گلپایگان با بیان اینکه تنها در حوزه صنایع غذایی هزینه ای حدود ۸۰۰ میلیون تومان لوازم آزمایشگاهی تهیه شده است، گفت: ما همواره در حال تکمیل و افزودن دستگاه های جدید و تخصصی تر به این آزمایشگاه هستیم تا بتوانیم خدماتی کامل و دقیق تر به مردم ارائه دهیم.
امینی اشاره ای نیز به تعداد واحدهای دارای پروانه استاندارد در شهرستان کرد و گفت: حدود ۹۰ واحد تولیدی در گلپایگان و خوانسار دارای پروانه استاندارد هستند.
وی با بیان اینکه امسال پروانه تعدادی از واحدهای تولیدی در حوزه مواد غذایی، لوازم برقی و ساختمانی در شهرستان ابطال شد، تشریح کرد: بالا رفتن امتیاز منفی در نمونه برداری های انجام شده از واحدها، عدم وجود مسئول کنترل کیفیت و یا عرضه محصول با کیفیتی پایین تر از حد استاندارد، باعث تعلیق و یا ابطال پروانه استاندارد یک واحد می‌شود.
رئیس اداره استاندارد شهرستان گلپایگان در خصوص استاندارد آسانسورها اظهار داشت: آسانسورها ساخته شده توسط شرکت های تأیید صلاحیت شده پس از بازرسی های کامل، پروانه استاندارد یک ساله گرفته و پس از آن هر سال مجدداً بازدید خواهند شد.
امینی با بیان اینکه تمامی باسکول های شهرستان هر ساله بازدید و کنترل می‌شوند، تصریح کرد: کارشناسان در صورتی که هنگام بازدید با مشکلی مواجه شوند ابتدا به واحد اخطار داده و در صورت نادیده گرفته شدن آن واحد را پلمپ خواهند کرد.

انتهای پیام/دیار عالمان