• کدخبر: 61031
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۳۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  • چاپ خبــر

 توضیحات رئیس شورای شهر گلپایگان پیرامون انتقادات به خودرو و محل زندگی شهردار

رئیس شورای شهر گلپایگان پیرامون مسائل مطرح شده در مورد خودرو و محل زندگی شهردار این شهر و بحث‌های مطرح شده درباره زندگی لاکچری وی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری دیار عالمان   بحث داغ خانه اجاره‌ای و ماشین لاکچری شهرداری گلپایگان اخیرا نقل محافل زیادی شده که سبب ایجاد شائبه‌های زیادی نیز برای همه همشهریان شده است. برخی از مردم در این مورد اعتراض کرده و برخی از فعالان اجتماعی و رسانه‌ای نیز در شبکه‌های مجازی این موضوع را مورد نقد قرار دادند.

در این زمینه رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به هدف خرید خودرو لاکچری شهردار گفت: بحث خرید این خودرو از جهتی جنبه قانونی و از طرفی جنبه عرفی آن است که از جنبه قانونی هیچ کار غیر قانونی صورت نگرفته و در تاریخ ۲ آبان ۹۶ لایحه‌ای از شهرداری با توجه به بعد مسافت گلپایگان تا مرکز استان و خرید خودروی ۵۰۸ به ما داده شد و ما در روز ۱۰ آبان ۹۶ نیر پاسخ دادیم و نامه به هیات و کمیته تطبیق مصوبات شهرستان که متشکل از فرماندار، ریاست دادگستری، نماینده استانداری است فرستاده و در تاریخ ۲۲ همان ماه هیات تطبیق به ما پاسخ داد که در چهارچوب بودجه مصوب و دستورالعمل‌ها این خودرو خریداری شود.

احمدرضا افتخاری افزود: اما در زمینه عرفی آن قبل از خرید این ماشین بنده هیچ اطلاعاتی نسبت به قیمت و مدل ماشین نداشتم و تنها می‌خواستیم خودرویی خریداری شود که بتواند کارایی لازم را سال‌ها برای شهرداری داشته باشد.

وی ادامه داد: بعد از فهمیدن قیمت ماشین نیز مخالفتی نکردم اما معتقد بودم شاید با یک پژو پارس هم کار ما صورت گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان تصریح کرد: این ماشین جز بیت‌المال مردم است و ما هر زمانی لازم شود آن را خواهیم فروخت. ضمن اینکه اگر می‌دانستیم ماشین این تورم را خواهد داشت دو یا سه نوع از این ماشین می‌خریدیم تا اکنون مخارج تعریض یکی از خیابان‌هایمان فراهم شود.

وی پیرامون خانه اجاره‌ای شهردار اظهار داشت: به استناد ماده سوم شرایط احراز شهردار، شهرداری موظف است امکانات سکونتی شهردار درون شهر را فراهم کند و به استناد ماده ۱۶ آیین نامه قانون تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال اجازه بستن قرار داد برای مال الاجاره را داده است ضمن اینکه در سال ۹۵ بندی به آن اضافه شد که این مبلغ را ۲۰ درصد نیز می‌توان افزایش داد.

افتخاری بیان کرد: با توجه به اینکه خانه شهردار با مبلغ ۸۰ میلیون تومان و ماهیانه ده هزار تومان اجاره، قرار داد بسته شده دلیلی برای اجازه از شورا نبوده است و من نیز که نسبت خویشاوندی با آقای شهردار دارم تا دو ماه پس از اجاره این خانه مطلع نبودم.

وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه اجاره واقعی این ملک ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است و اجاره ملک توسط شهردار با مبلغ ۸۰ میلیون تومان سبب ایجاد سوءظن شده در این مورد چه نظری دارید، گفت: قبل از اینکه اتفاقی بیفتد و بدون هیچ مستنداتی نمی‌توانیم حرفی در این باره بزنیم و تا زمانی که اتفاقی نیفتاده اصل بر برائت است. ضمن اینکه پاسخ این سئوال را باید شخص شهردار و مالک خانه دهند قابل ذکر است بنده خودم با این سن و جایگاه مستاجر هستم و سال گذشته خانه خود را با همین مقدار رهن کردم.

رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان افزود: در مورد اینکه قیمت این خانه واقعی هست یا نیست یا بحثی پشت پرده باشد یا نه ما نمی‌توانیم قبل از اثبات گناه حرفی بزنیم و در حوزه پاسخ گویی شخص بنده نیست.

وی با اشاره به ساده زیستی مسئولان بیان کرد: ما در این قضیه مقصر هستیم که تاکنون ساختمانی متعارف برای شهرداری و مهمانان شهرداری فراهم نکردیم. من نیز قبول دارم که اگر یک مسئول از تجملات دوری کند این سوء ظن‌ها پیش نمی‌آید ضمن اینکه حدیث نیز داریم که از جایگاه تهمت باید پرهیز شود و یکی از مصداقش همین جاهاست البته نظر شخص بنده این است و ممکن است نظر دیگران متفاوت باشد.

افتخاری در پاسخ به این سئوال که با توجه به ابلاغ حکم تعلیق شهردار چرا شورای شهر در اجرای آن تعلل می‌کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه سیستم های نظارتی هر دو مرحله ایشان را تائید کردند و سیستم حسابرسی نیز که توسط استانداری کنترل می شود ایرادی در این سال‌ها که شهرداری گلپایگان را بر عهده گرفتند به ایشان وارد نشده و پرونده تعلیق نیز مربوط به بهارستان است و ایشان در جایگاه متهم هستند ولی ممکن است که تبرئه شوند.

وی در پاسخ به  اینکه اگر پرونده به نتیجه نرسید تصمیم شما چه خواهد بود، گفت: از دستگاه قضا خواستاریم که اگر ممکن است پرونده را هر چه سریع‌تر بررسی و حکم صادر و تعیین تکلیف شود و تا سه یا چهار روز آینده سعی داریم تکلیف تعلیق را یک سره کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر گلپایگان در واکنش به ادعای خبرنگاران که گفته بودند رئیس شورای شهر اجازه پرسش و پاسخ را در جلسه ندادند، تصریح کرد: من ابتدای جلسه گفتم ما امروز جلسه پرسش و پاسخ نداریم. اما بیان کردم که صحبت‌های من پیرامون سه موضوع پیش آمده بود و منظور من سئوال‌های متفرقه بودجه و غیره بود. چون آمادگی سئوال‌های این چنینی را نداشتم و حتی آخر صحبت‌هایم از خبرنگاران خواستم در صورتی که سئوالی دارند بیان کنند.

انتهای پیام/

منبع تسنیم

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱