• کدخبر: 61138
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۴۴ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  • چاپ خبــر
چهل سال بصيرت و حضور

اجلاس بسیج اصناف گلپایگان در آستانه چهل سالگی انقلاب

شورای بسیج اصناف و بازاریان گلپایگان در اجلاسی،راهکارهای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری دیار عالمان ،اجلاس بسیج اصناف و بازاریان گلپایگان در سالن جلسات سپاه گلپایگان برگزار شد. در این جلسه که جمعی از بازاریان و مسئولین شعب اتاق اصناف گلپایگان حضور داشتند سرهنگ دوم پاسدار حمیدرضا یاوری جانشین ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان با اشاره به نقش تأثیرگذار اصناف در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی گفت:حضور اصناف و بازاریان در لبیک به فرامین امام راحل در پیروزی انقلاب، نقش به سزایی داشته و پس از آن در هشت سال دفاع مقدس بازاریان در پشتیبانی جبهه های نبرد درخشش ویژه ای داشتند.وی مصداق این سخن را اسناد تاریخی انقلاب دانست و بیان کرد: از لحاظ اقتصادی بازار نقش مهمی در پشتیبانی و حمایت از مبارزات انقلابی و انقلابیون داشت.ساخت مساجد در کنار بازارها،پرداخت وجوهات شرعی،تأسیس صندوق های قرض الحسنه و کمک به جببه های نبرد و حتی بازشدن بازار پس از قیام ۱۵ خردادسال ۱۳۴۲ از جمله اقدامات موثری بود که بازاریان در زمان قبل از انقلاب و پس از آن انجام دادند.
وی در ادامه این نقش را در تداوم انقلاب موثر دانست و ابراز کرد:در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی با توجه به جنگ ترکیبی دشمن در عرصه های اقتصادی،فرهنگی و سیاسی نقش همه اقشار جامعه مخصوصاً بازاریان در تداوم این مسیر الهی، حیاتی و تعیین کننده خواهد بود.
جانشین ناحیه گلپایگان در ادامه از اجرای آموزش فقه بازار با هماهنگی بسیج اصناف در شهرستان خبرداد و گفت:در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی در اقتصاد و بالا بردن ضریب سلامت مبادلات اقتصادی، آموزش فقه بازار به همت بسیج اصناف به زودی در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.
پس از سخنان جانشین ناحیه ، برخی فعالان اقتصادی به نمایندگی از اصناف ،مشکلات پیش روی اقتصادی را مطرح و برخی راهکارها در راستای اعتلای فرهنگ اسلامی در اقتصاد و بالا بردن ضریب سلامت مبادلات اقتصادی، آموزش فقه بازار به همت بسیج اصناف به زودی در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.
پس از سخنان جانشین ناحیه ، برخی فعالان اقتصادی به نمایندگی از اصناف ،مشکلات پیش روی اقتصادی را مطرح و برخی راهکارها در راستای مرتفع شدن آن ارائه کردند.

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱