• کدخبر: 61384
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۳۶ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
  • چاپ خبــر
واکنش رئیس شورای شهر گلپایگان به حواشی آقای شهردار؛

بنده خودم با این سن و جایگاه مستاجر هستم!/ حکم تعلیق شهردار را تا سامان دهی اوضاع شهرستان به تعویق می اندازیم

رئیس شورای شهر گلپایگان با اشاره به بی اطلاعی شورا و خود نسبت به تعویض خانه شهردار گفت: چون این قرارداد با مبلغ رهن ۸۰ میلیون تومان با استناد به ماده ۱۶ آئین نامه شهرداری ها که مال الاجاره از مبلغ ۸۰ میلیون تومان تجاوز نکند بسته شده است منع قانونی در این زمینه نداشته و نیازی به اجازه از شورا نیست.

به گزارش دیار عالمان ؛ ماجرای شهردار جدید گلپایگان و حواشی ایجاد شده برای شهرداری این شهر نقل این روزهای محافل خبری و شبکه های اجتماعی است.
گفت و گویی داشتیم با احمدرضا افتخاری، رئیس شورای شهر گلپایگان پیرامون اتفاقات و حواشی شهرستان گلپایگان و نظر وی در این مورد را جویا شدیم.
احمدرضا افتخاری با اشاره به اینکه در مورد خانه و ماشین شهرداری که با عنوان لاکچری در رسانه ها منتشر شد منع قانونی وجود نداشته است، گفت: شهرداری لایحه ای را در تاریخ ۲/۸/۹۶ به شورا فرستاد که با توجه به بعد مسافت اصفهان به گلپایگان ماشین ۵۰۸ خریداری شود.
رئیس شورای شهر گلپایگان با بیان اینکه مصوبات باید به تائید کمیته تطبیق فرمانداری برسد، عنوان کرد: این کمیته متشکل از فرماندار، رئیس دادگستری و نماینده استانداری است و این مصوبه به تایید کمیته تطبیق رسید و پاسخ آن در تاریخ ۲۰/۸/۹۶ به شورا داده شد تا در چهارچوب بودجه مصوب اجرا شود.

شهرداری اجازه خرید ماشین ماشین از شرکت های خارجی را ندارد
وی با اشاره به اینکه خودروی ۵۰۸ از تولیدات ایران خودروست، تصریح کرد: شهرداری اجازه خرید ماشین ماشین از شرکت های خارجی را ندارد.
افتخاری همچنین با بیان اینکه تا قبل از خرید این خودرو نسبت به چگونگی مدل بی اطلاع بودم، خاطرنشان کرد: من خیلی فرق این مدل را با خودروهایی مثل پژو پارس و … را نمی دانستم.
رئیس شورای شهر با یاداوری اینکه زمانی که خودرو خریده شد و از مبلغ آن که (در سال گذشته حدودا ۱۸۰ میلیون تومان بود)، مطلع شدم، گفتم کار ما با یک خودرو مثل پژو پارس هم انجام می گرفت، گفت: ماشین البته مختص شهردار نیست و برای ماموریت های شهرداری و اعضا از آن استفاده می شود.
وی با تاکید بر اینکه ماشین از بیت المال و مردم است و در موقع لزوم فروخته می شود، بیان کرد: ما اگر می دانستیم ماشین این مقدار تفاوت قیمت پیدا می کند دو یا سه ماشین می خریدیم و هزینه تعریض یکی از خیابان هایمان را فراهم می کردیم.
افتخاری با اشاره به بی اطلاعی شورا و خود نسبت به تعویض خانه شهردار گفت: چون این قرارداد با مبلغ رهن ۸۰ میلیون تومان با استناد به ماده ۱۶ آئین نامه شهرداری ها که مال الاجاره از مبلغ ۸۰ میلیون تومان تجاوز نکند بسته شده است منع قانونی در این زمینه نداشته و نیازی به اجاره از شورا نبوده است.
رئیس شورای شهر گلپایگان در پاسخ به خبرنگار صاحب نیوز در جواب اینکه مبلغ واقعی رهن این خانه از ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان براورد شده و همین شائبه هایی را در بین همشهریان پیش آورده است، بیان کرد: قبل از اینکه اتفاقی بیفتد اصل بر برائت است و اینکه صاحب ملک چرا این خانه را با این مبلغ به شهردار اجاره داده است سوالی است که باید از شهردار و صاحب ملک پرسید و در حوزه پاسخ گویی شخص بنده نیست .
وی همچنین خاطرنشان کرد: بنده خودم با این سن و جایگاه مستاجر هستم و خانه ای با همین مبلغ اجاره کردم.
ساختمان هایی با تجملات برای مسئولان خوشایند نیست
افتخاری با بیان اینکه نظر شخص بنده بر این است که ساختمان ها با تجملات زیاد برای مسئولان خوشایند نیست، مطرح کرد: حدیثی داریم مبنی بر اینکه از قرار گرفتن در جایی که مسبب تهمت شود بپرهیزید و یکی از مصداق هایش همین جاهاست.
رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه در سالهی خدمت شهردار گلپایگان سیستم های نظارتی هیچ ایرادی را به ایشان وارد نکرده و سیستم های حسابرسی توسط استانداری کنترل می شود، تصریح کرد: در پرونده بهارستان شهردار در جایگاه متهم شناخته شده است و امکان تبرئه ایشان وجود دارد.
وی با بیان اینکه از دستگاه قضایی خواستاریم هر چه سریعتر حکم کلی را بدهد، تصریح کرد: با توجه به شب عید و برنامه های منسجم شهرداری و تدوین بودجه سال اتی و ابروی شهرداری تعلیق شهردار در این برهه به ضرر شهر است.
افتخاری افزود: به دنبال راهکار قانونی هستیم که حکم تعلیق را تا سامان دهی اوضاع شهرستان به تعویق بیاندازیم.
انتهای پیام

درج دیدگاه