• کدخبر: 61403
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۷
  • چاپ خبــر
كارشناس خانواده مطرح كرد:

لزوم حفظ امنیت در فضای خانواده

حجت الاسلام بیاتی زاده در جشن روز زن و میلاد حضرت زهرا(س) در ناحیه گلپایگان به لزوم حفظ امنیت در خانواده تأکید کرد.

به گزارش  دیار عالمان جشن روز مادر و میلاد حضرت صدیقه طاهره(س) و میلاد حضرت امام خمینی(ره) در ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان برگزار گردید در این مراسم که با حضور پرسنل و خانواده ها برگزار گردید،حجت الاسلام بیاتی زاده استاد حوزه و دانشگاه به الزامات رفتاری در محیط خانواده اشاره کرد و گفت:مهمترین رکن در یک خانواده،فضای امن در یک خانواده است و همانطور که امنیت در بیرون محیط خانواده از مولفه های اساسی استمرار بستر جامعه محسوب می شود در درون خانواده نیز لازمه قوام و استمرار این بستر است.

وی در ادامه ضمن بیان وظایف متقابل زن و شوهر در محیط خانواده اظهار کرد:محبت طرفینی،گذشت و ایثار،صبر و بردباری،کسب حلال،رسیدگی به امورات فرزندان از مولفه های حفظ امنیت داخل خانواده است.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به آسیب شناسی خانواده به عنوان محیط تربیتی فرزندان اشاره کرد و گفت:سست شدن باورهای اعتقادی و متزلزل شدن بنیان های فکری دینی تأثیری منفی در تربیت فرزندان به عنوان ثمره های اصلی زندگی مشترک خواهد گذاشت.

بیاتی زاده در پایان انتخاب الگوهای غلط رفتاری برای کودکان،تحقیر و سرزنش کودکان و افراد خانواده،انتظارات و توقعات خارج از عرف را زمینه ساز بحران هویتی و رفتاری در خانواده خواند و گفت:آشنایی با روشهای درست تربیتی،صداقت و رفاقت طرفینی،رواج مسائل اعتقادی،رأفت و مهربانی ، باعث استحکام خانواده و تربیت صحیح فرزندان می شود.

لازم به ذکر است،در این مراسم برنامه هایی شامل دکلمه خوانی فرزندان پرسنل، پخش نماهنگ های تربیتی و جذاب ویژه کودکان،مسابقات حضوری ویژه کودکان،مولودی خوانی و اهدای جوایز برترینهای مسابقات برگزار شد.

درج دیدگاه