• کدخبر: 61503
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۴۳ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
  • چاپ خبــر
مسئول نمايندگي ولي فقيه در ناحيه گلپايگان

ماه رجب فرصت خودسازی

حجت الاسلام مردانی،ماه رجب را فرصت خودسازی و پیوند با معنویت معرفی کرد.

به گزارش دیار عالمان، ماه رجب یکی از ماه‌های ارزشمند قمری است، طلیعه این ماه با ولادت امام محمد باقر (علیه السلام) شروع، در نیمه آن ولادت حضرت علی (علیه السلام) و ۲۵ رجب شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام)  و ۲۷ رجب، نیز مزین به مبعث پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) است.
رجب نهری است در بهشت و این ماه با اعمال وارده خود مراتب نزدیکی انسان به درجات رفیع معنوی را فراهم می‌کند.به این بهانه ،فضایل این ماه شریف را از زبان حجت الاسلام مردانی جویا شدیم.
حجت الاسلام مردانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان در مصاحبه ای اختصاصی ضمن تبریک فرارسیدن ماه رجب دو نکه مهم در مورد این ماه مبارک را که باید مورد توجه همه قرار گیرد را متذکر شد.
وی اهمیت وتوجه به ذکر دعا وتوسل و تقویت معنویت و برقراری ارتباط انسان  با خداوند را از نکات کلیدی این ماه خواند.
مسئول نمایندگی  ولی فقیه در ناحیه گلپایگان، در ادامه با اشاره به وضعیت امروز جامعه‌ و نیاز مردم به آرامش،این آرامش را لازمه این مهم را یاد خدا و توجه به ادعیه این ماه معرفی کرد و گفت:یاد خداست که دلها را در ماجراهای طوفانی دنیا و زندگی، حفظ می کند.
وی دعاهای ماه رجب را دریایی از معرفت معرفی کرد و اظهار داشت:دعا حقایق و معارفی را به ما می‌آموزد که در زندگی به آنها نیاز داریم، و هم دل را متوجه به خدا می کند، هم زندگی وامورات مادی ومعنوی انسان را سر و سامان می دهد.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به فضیلت ماه رجب این ماه را ، ماه توسل و تذکر و توجه و تضرع و استغاثه و محکم کردن پیوند دلهای محتاج و نیازمند به لطف و فضل الهی معرفی کرد و گفت:.ماه رجب ،فرصت تقرّب به ارزشهای الهی و تقرّب به ذات مقدّس پروردگار و فرصت خودسازی است.
حجت الاسلام مردانی با اشاره به ایام البیض،فرصت طلایی اعتکاف را یادآور شد و گفت: از سنت حسنه اعتکاف در این ماه نباید غافل شد، خصوصاً جوانان که قطعا آثار وبرکات مادی ومعنوی دنیوی واخروی برای آنان خواهد داشت و چراغ راهی برای آینده آنان خواهد شد.
وی در پایان ضمن بیان بن بست های مادی یاد خداوند،برتوکل بر خداوند در تمام لحظات تأکید کرد و افزود: از خدای متعال توفیق بخواهیم. رابطه‌ مان را با معنویت و خدای متعال تقویت کنیم.  اشتغالات کاری و مادی و دنیایی، ما را از ذکر و توجه و پرداختن به معنویات بازداشته !واین یک خطر بزرگ است که باید به آن توجه کرد؛ آن چیزی که پشتوانه‌ی نشاط و شور و شوق و تحرک و توفیق ماست، کمک الهی است.
کمک الهی را باید به معنای واقعی کلمه از خدابخواهیم  و از خدا طلب کنیم. باید از ته دل با خدا حرف بزنیم  بهترین زمان برای حرف زدن از ته دل با خدا ماه رجب است.

درج دیدگاه