• کدخبر: 61652
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۸ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
  • چاپ خبــر
استاندار اصفهان

توجه به پتانسیل‌های گلپایگان، عاملی برای رهایی از وابستگی

استاندار اصفهان با اشاره به پتانسیل های شهر گلپایگان و حاصل خیزی این منطقه و همچنین سخت کوشی مردم آن که بهره وریشان از زمین بسیار بالاست تصریح کرد: نگاه بیشتر به این منطقه می تواند بهره وری بیشتر در جهت رهایی از وابستگی های مختلف را در برداشته باشد.

به گزارش دیار عالمان عباس رضایی در آیین بهره برداری از طرح آب رسانی به گلشهر و ۴۱ روستای گلپایگان، که در حسینیه اعظم نیوان نار برگزار شد اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی کارهای بزرگی در همه جای کشور و در شهرستان گلپایگان انجام شده است این در حالی است که ما در جنگ اقتصادی و تحریم های اقتصادی قرار داریم.

استاندار اصفهان با اشاره به پتانسیل هاش شهر گلپایگان و حاصل خیزی این منطقه و همچنین سخت کوشی مردم این منطقه که بهره وری آنان از زمین بسیار بالاست تصریح کرد: نگاه بیشتر به این منطقه می تواند بهره وری بیشتر در جهت رهایی از وابستگی های مختلف را در برداشته باشد.

وی با بیان اینکه پگاه گلپایگان سرامدی در واحد های لبنیات کشور است، عنوان کرد: این مجموعه تولیداتش در صف برای صادرات به اقصا نقاط دنیاست و هر گونه سرمایه گزاری در منطقه گلپایگان توجیه اقتصادی دارد.

مدیریت سد کوچه ری طبق قانون باید به استان اصفهان واگذار شود

حسین یارمحمدیان در ادامه عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید با هزینه ای بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان آب رسانی به شهرهای گلپایگان، گوگد، گلشهر صورت گرفت.

فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه فاضلاب گلپایگان ردیف بودجه دارد و نیازمند حدود ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه است، گفت: این پروژه حدودا ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با اشاره به مصوبه سال ۸۳ در مجلس خواستار منتقل شدن مدیریت سد به منابع امور آب استانی اصفهان شد و گفت: ما در خواست داریم بر اساس آورد ابی که گلپایگان در حوزه سد کوچه ری و گلپایگان دارد سهمیه آب کشاورزی و زیست محیطی تعیین شود.

یارمحمدیان افزود: اگر یک تغذیه مصنوعی در شهرستان ایجاد شود می توان از هدر رفت آب در شهرستان جلوگیری کرد.

درج دیدگاه