• کدخبر: 61675
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۷ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
  • چاپ خبــر
شهدا با تو سخن مي گويند:

نکند دنیا، شما را مجذوب خود کند!

شهید گرانقدر  فضل الله جمالـی اهل گلپایگان،در ۱۷ سالگی آنچنان عارفانه وصیت می کند که گویی عارفی ۷۰ ساله

به گزارش خبرگزاری دیار عالمان، شهید سرافراز  فضل اله جمالـی متولد روستای ورزنه از توابع شهرستان گلپایگان است.وی در سال ۶۵ در منطقه شلمچه  در سن ۱۷ سالگی به درجه رفیع شهادت می رسد.

این پرستوی مهاجر، آنچنان عارفانه با خدای خویش صحبت می کند که گویی عارف ۷۰ ساله به درگاه خداوند راز و نیاز می کند.پای درس این  بسیجی عارف ۱۷ ساله می نشینیم:

 

بسم ا… الرحمن الرحیم

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص

  حمد و سپاس خدای را که این حقیر را به این راه پر رحمت فرستاد و مرا بدین راه هدایت کرد. راهی که ابتدای آن آدم و هابیل و امتداد آن حضرت محمد (ص) و حضرت علی (ع) و امام حسین(ع) است و خط شهیدان انقلاب سرخ اسلامی ایران و جنگ تحمیلی .

این حقیر اگر خدا قبول کند یکی از رهروان آنان باشم. خدایا زبانم قاصر است از حمد و ستایش تو. قلمم شکسته و مفلوک از بیان شکر و سپاس تو. ای بیکران، بر من مفلوک ،قطره ای مغفرت بیفکن. ای سبحان، من عاصی را ببخش.

 ای بی حدود و بی نهایت، من محدود و منتهی به زندان تنم؛ مرا ببخش. ای خداوند قادر،بر من ببخش گناهانی را که سبب شده تو را فراموش کنم. از تو مغفرت می طلبم یا غافرالذنب الکبر.

 الهی هر چه در خود تفکر کردم تو را دیدم و هر چه در خود جستجو کردم تو را یافتم. خدایا بر من ببخش.

تو می دانی که من این راه پرخطر را آگاهانه انتخاب کردم که به تو منتهی شوم و سرانجام راضیه مرضیه شوم. بعد وارد جنت تو گردم.

و اما بعد؛مردم قهرمان ایران: شما شهید دادید، شما عزیزانتان را به راه حق هدیه کردید. شما از همه چیزتان گذشتید و با خدای خودتان معامله ای کردید؛ نکند در این معامله پشیمان شوید.

در آن صورت وای بر شما چرا که عزیزانتان رستگارند و شما خسران دیده در دنیا و آخرت، زیرا خداوند می فرماید:« ان الله اشتری من المومنین: خداوند مشتری مومنین است» خداوند جنس خوب می خرد و خریدار خوبی است پس با خدا معامله کنید.

این عمر ارزش این را ندارد که از خدا روی برگردانید. من فریاد می زنم ای اهل عالم من رستگار شدم بشتابید بسوی پیروزی و رستگاری. از قافله رستگاران تاریخ که امام حسین(ع) قافله سالار آن و هابیل و هابیلیان در صف همراهان آنند عقب نمانید.

نکند دنیا شما را مجذوب کند. نکند دنیا شما را فریب دهد مانند حضرت علی (ع) بگویید:

« ای دنیا، ای دنیای پر زر و زیور برو شخص دیگری را فریب ده، من فریب تو را نمی خورم، من به غیر تو دل بسته ام من خدا را می خواهم»

 مردم در خط ولایت فقیه قدم بردارید و از آن جدا نشوید رهبر را تنها نگذارید و  بدانید امام امت و فقیه عالیقدر، این انقلاب را به سوی انقلاب مهدی (عج) هدایت می کند.

تهیه و تنظیم:محمدحسین مؤمنی

درج دیدگاه