• کدخبر: 61716
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۲ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
  • چاپ خبــر
جهاد ناتمام

رزمایش خدمت گروه جهادی دانشجویی گلپایگان

۵گروه جهادی بسیج دانشجویی گلپایگان ،رزمایش خدمت خود را در قالب کمک به محرومین از نیمه تیرماه تا نیمه مردادماه در شهرستان بویین میاندشت اجرا کردند.

به گزارش خبرگزاری دیار عالمان،۵گروه جهادی بسیج دانشجویی گلپایگان شامل سه گروه خواهر و دو گروه برادر،تحت عنوان گروه شهید چمران غرب استان اصفهان،متشکل از دانشجویان شهرستان رزمایش خود را در قالب خدمت به محرومین را از نیمه تیرماه سال جاری آغاز کرده  و این رزمایش تا نیمه مرداد ادامه پیدا کرد.

زمان و عرصه فعالیت  رزمایش خدمت خواهران از ۱۲ تیرماه تا ابتدای مرداد ماه در روستاهای بتلیجه،دره سوخته و هندوکش شهرستان  بویین میاندشت به طول انجامید که اهم فعالیتشان در زمینه های آموزشی شامل کلاس های آموزشی برای کودکان ،آموزش بازیهای محلی ،نقاشی و طراحی ،آموزش احکام برای بانوان، کلاسهای مشاوره خانواده ،آموزش بهداشت خانواده و  سواد رسانه  بود .

برنامه های فرهنگی رزمایش یک ماهه جهادی شامل برگزاری مسابقات فرهنگی و  اهدای جوایز به کودکان روستا، بزرگداشت  دهه کرامت  و اجرای مراسمهای مولودی خوانی و شادی این دهه ،مراسم بیعت با شهدا ،برگزاری یادواره شهدا در جوارگلزارشهدای روستا و سرکشی ازخانواده شهدا  بود که با حضور فرماندهی و شورای ناحیه و مسئول دفتر دانشجویی و تیمهای جهادی برگزار شد.

فعالیت  تیمهای برادران از ۲۶ تیرماه با ساخت منزل و مرمت منزل برای محرومین در روستای های تیکن وشورچه آغاز شد. دانشجویان در مدت یک ماهه رزمایش زمان فراغت و استراحت خود را بدون هیچ گونه چشم داشت ودریافت هزینه وقف محرومین نمودند .

سپاه و بسیج نیز در این زمینه تمام تلاش خود را در امر پشتیبانی و حمایت از این عزیزان، با هدف حل شدن مشکلی حتی اگر  ناچیز باشد وباز شدن گره ای کوچک از مردم که ذخیره اصلی این انقلاب هستند انجام می دهد.

خدمت به مردم با کمک دانشجویان یکی از رسالتهای مهم بسیج دانشجویی است که گاها مشاهده شده برخی از خبرگزاری ها بجای تبلیغ و به تصویر کشیدن فعالیت این دانشجویان گاها از روی غرض یا ناآگاهانه به تخریب وجهه بسیج  دانشجویی دانشگاههای شهرستان می پردازند.

در شرایط فعلی و مخصوصاً در جبهه جنگ نرم و جنگ اقتصادی  بایستی همه با هم، سعی بر حل کردن مشکل جامعه داشته باشیم نه اینکه آب به آسیاب دشمن ریخته و موجبات ذوق زدگی رسانه های مخالف و غربی را فراهم آوریم.

.به فرموده مقام معظم رهبری« هر جا قرار گرفته اید آنجا را مرکز دنیا قرار دهید.»

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱