• کدخبر: 61724
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۵۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
  • چاپ خبــر
رئیس شورای شهرستان گلپایگان

برخی کشاورزان گلپایگانی، اکنون بعد از نیم قرن هیچ اختیاری از زمین خود ندارند

رئیس شورای شهرستان گلپایگان گفت: با مدیر کل راه و شهرسازی خیلی مشکلات داریم برای مثال کشاورزان از ۴۰ سال قبل بر روی اراضی خود کشت و زرع می کنند اما به آنها ظلم شده است چرا که اکنون بعد از نیم قرن هیچ اختیاری از زمین خود ندارند.

به گزارش دیار عالمان، رئیس شورای شهرستان گلپایگان گفت: با مدیر کل راه و شهرسازی خیلی مشکلات داریم برای مثال کشاورزان از ۴۰ سال قبل بر روی اراضی خود کشت و زرع می کنند اما به آنها ظلم شده است چرا که اکنون بعد از نیم قرن هیچ اختیاری از زمین خود ندارند.

مسعود اسکندری عصر امروز در جلسه شورای شهرستان اظهار کرد: مصوبات شورای شهرهای گلپایگان، گوگد، گلشهر و بخش مرکزی به شورای شهرستان می آید، مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه آن به استان اعلام می شود. تلاش کردیم با تشکیل جلسات مشکلات را بررسی و در حد توان آنها را رفع کنیم و گره گشا باشیم.

وی ادامه داد: در راستای احداث میدان پنج راهی پگاه نیاز به آزاد سازی است که انشاا… حدود دوماه آینده این مشکل حل شود، برای این پروژه توسط نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس بودجه ای مصوب شده است.

به گزارش ایسنا،رئیس شورای شهرستان گلپایگان گفت: در جلسات متعدد مسئولین مختلف پیگیری راه اندازی کارخانه بازیافت بودند اما زمانی برای مردم شیرین است که به نتیجه منجر شود. خوشبختانه اکنون زباله ها پشت پارک جنگلی دفن نمی شود اما محل دفن فعلی نیز مشکلات خود را نیز به همراه دارد.مبلغی از طرف معاون وزیر کشور پرداخت شده است اما به دلیل به درازا کشیدن پرداخت اعتبار و هزینه آن در بازیافت و وجود تورم آن مبلغ باز هم نتیجه بخش نخواهد بود.

اسکندری اضافه کرد: دستگاه هایی که حدود ۱۷ سال قبل برای کارخانه بازیافت خریداری شده است اکنون مستهلک شده و از بین رفته و دیگر جوابگوی این کارخانه نیست امیدواریم در آینده نزدیک این کارخانه مشغول به کار شود.

وی به گردشگر پذیر شدن شهرستان گلپایگان اشاره کرد و یادآورشد: باید دست سرمایه گذاری که وارد شهرستان می شود را بوسید اما اکنون سرمایه گذاری وارد شهرستان شده است که برای هر نامه ای که می خواهد از ادارات بگیرد باید دو الی سه ماه صبر کند.

رئیس شورای شهرستان گلپایگان خاطر نشان کرد: جلسات مشترک شورای شهرستان های غرب استان را تا قبل از شیوع کرونا برگزار می کردیم اما اکنون این ویروس مانع برگزاری این جلسات شده است. در گلپایگان با مدیر کل راه و شهرسازی خیلی مشکلات داریم برای مثال کشاورزان از ۴۰ سال قبل بر روی اراضی خود کشت و زرع می کنند اما به آنها ظلم شده است چرا که اکنون بعد از نیم قرن هیچ اختیاری از زمین خود ندارند.

اسکندری با بیان اینکه در شوراها خرد جمعی حاکم است افزود: اگر یکی از اعضای شورایی بگوید من فلان پروژه را انجام دادم بدانید که دروغگو است، اگر کارها در شورای شهر چکش کاری و مصوب نشود هیچ فردی به تنهایی نمی تواند امور را به پیش ببرد. مردم دانا هستند و می داننند در شورا ها یک فرد کار ها را انجام می دهد یا خرد جمعی امور را به جلو حرکت می دهد.
انتهای پیام

درج دیدگاه