دیار عالمان

مردم نذورات خوراکی خود را به سمت کمک های مومنانه سوق دهند/نذوراتمان را نذر سلامت مردم کنیم

کدخبر: 61728
مرداد ۲۷, ۱۳۹۹ در ساعت ۵:۵۶ ب.ظ

سید محمدرضا نوربخش در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا در فرمانداری گلپایگان جلسه ای در این راستا تشکیل و مصوبات آن ابلاغ شد که مسئول اجرای آن سازمان تبلیغات اسلامی است. برای هیئت ها مهمترین موضوع حفظ جان همشهریان است بنابراین قطعا هیات اقدامی انجام نخواهند داد که وضعیت شهرستان در زمینه کرونا را از زرد به هشدار برسانند و قطعا بالاترین همکاری را با ستاد مقابله با کرونای شهرستان انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: خروج هرگونه هیئت زنجیر زنی و حضور در خیابان و معابر سطح شهر ممنوع است، امسال باید نوع عزاداری را عوض کنیم و ساعت و برنامه های عزاداری نهایتا باید دو ساعت به درازا بکشد همچنین اگر هیئتی بخواهد در حیاط مسجد، حسینیه و … زنجیرزنی کند در مرحله اول باید زنجیر ها را در اول محرم به صورت شخصی به افراد بدهد و آخر محرم از آنها تحویل بگیرد و استفاده از طبل، سنج و علامت نیز ممنوع و علت آن تنها کاهش آثار بیماری کرونا است.

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه فاصله گذاری، استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی و حضور در محیط های باز باید رعایت شود گفت: برگزاری هرگونه ایستگاه صلواتی حتی با لیوان کاغذی ممنوع و بهتر است امسال نذورات را نذر سلامت مردم کنیم، همچنین هرگونه نذورات پختنی ممنوع است و مردم نذورات خوراکی خود را به سمت کمک های مومنانه سوق دهند.

نوربخش افزود: برگزاری نماز جماعت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نهایتا در یک ساعت در هر محیطی بلامانع است ۳ پویش ” روضه سیدالشهدا تعطیل شدنی نیست” ، ” درب هر خانه یک پرچم عزا” و ” هرخانه یک حسینیه ” را راه اندازی کردیم. انشاا… امسال در گلپایگان بهترین عزاداری با بالاترین پروتکل های بهداشتی را شاهد خواهیم بود.