• کدخبر: 61733
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۴۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۸
  • چاپ خبــر
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان

کاهش ۲۸ درصدی سرقت منزل در ۵ ماهه سال جاری نسب به مدت مشابه در سال گذشته در گلپایگان

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان گفت: در ۵ ماهه سال جاری نسب به مدت مشابه در سال گذشته در سطح شهرستان شاهد کاهش ۲۸ درصد سرقت منزل، ۱۱ درصد سرقت موتورسیکلت، ۲۷ درصد سرقت قطعات اتومبیل و ۲۵ درصد جرائم به عنف هستیم.عمدتا ۷۰ درصد مجرمین به عادت هستند و تکرر جرم دارند و حدود ۳۰ درصد مابقی را مجرم های نوظهور تشکیل می دهد.

به گزارش دیار عالمان، سرهنگ علی سبحانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: خبرنگاری جایگاه مقدسی است و هر فردی نمی تواند این وظیفه را ایفا کند، خبرنگار به خاطر جایگاهی که دارد می تواند وحدت آفرین باشد. اخبار و وقایع امنیتی باید به درستی منعکس شود که در غیر اینصورت اعتماد مردم خدشه دار می شود.

وی ادامه داد:در ایام محرم سوگواری ها با رعایت کلیه شرایط جدید و پروتکل ها برگزار می شود و در هیچ شرایطی عزاداری سیدالشهدا تعطیل بردار نیست.همچنین در هر جایی که امنیت پایدار وجود دارد نقش مردم حائز اهمیت است، نگاه پلیس از اقدامات سلبی به سمت مشارکت مردم و امنیت ” مردم پایه” رفته است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس است گفت:هر یک از شهروندان زمانی که با یک پلیس برخورد می کنند باید آرامش در وجودشان حکم فرما شود،پلیس موظف است با شهروندان با عطوفت و با مجرم به سختی برخورد کند.

سبحانی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۲ هزار و ۷۷۰ در کلانتری و پاسگاههای سطح شهرستان تشکیل شده است همچنیین از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۶ هزار و ۸۰ ابلاغ ارجاعات و احکام قضایی به مردم صورت گرفته است.از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۱۳ هزار و ۱۲۰ فقره فوریت های پلیسی ۱۱۰ انجام شده است؛ زمانی که مردم با ۱۱۰ تماس بگیرند، تماس آنها به اصفهان وصل می شود و اگر بخواهند مستقیم با پلیس گلپایگان در تماس باشند می توانند از خطوط ثابت با شماره ۲۱۸۳۵۱۱۰ و با تلفن همراه با شماره ۰۳۱۲۱۸۳۵۱۱۰ تماس بگیرند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۱۱ هزار و ۱۰۰ نفر در پنج ماهه نخست سال جاری به یگان های انتظامی مراجعه کردند خاطرنشان کرد: در بهمن ماه سال گذشته یک تیم از سارقین مسلح از استان خراسان که در مسکن مهر گلپایگان مستقر بودند و قصد انجام سرقت مسلحانه را و متواری شدن به سمت استان های غربی کشور را داشتند، با اشراف اطلاعاتی بالا در سریع ترین زمان ممکن دستگیر شدند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان یادآورشد: در ۵ ماهه سال جاری نسب به مدت مشابه در سال گذشته در سطح شهرستان شاهد کاهش ۲۸ درصد سرقت منزل، ۱۱ درصد سرقت موتورسیکلت، ۲۷ درصد سرقت قطعات اتومبیل و ۲۵ درصد جرائم به عنف هستیم.عمدتا ۷۰ درصد مجرمین به عادت هستند و تکرر جرم دارند و حدود ۳۰ درصد مابقی را مجرم های نوظهور تشکیل می دهد.

علی سبحانی تصریح کرد:میزان کشفیات مواد مخدر امسال و سال گذشته تقریبا مشابه بوده و روند افزایشی یا کاهشی نداشته است اما در حوزه مواد مخدر صنعتی نسبت به سال گذشته افزایش قاچاق، کشف و دستگیری را داشتیم؛ تمرکز ما بر روی تقویت ایست و بازرسی در محور مَرغ است چرا عمده تردد قاچاقچیان و وارد کنندگان مواد مخدر از استان های همجوار است.

وی افزود:در کشفیات از لحاظ حجمی مواد مخدر سنتی و از لحاظ درصدی مواد مخدر صنعتی در شهرستان رشد داشته است همچنین یک مزرعه کشت خشخاش که حدود هزاربوته در آن بود نیز امحا شد.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص عفاف و حجاب گفت: مقوله حجاب و عفاف امنیتی نیست بلکه اجتماعی و فرهنگی است. تضاد در تصمیم گیری ها و اقدامات که یک معضل عمده است سبب شد نتوانیم کار مشترک خوبی را انجام دهیم. اعتقاد دارم بین مسئولین و جوانانی که در این کشور زندگی می کنند و نیاز به همراهی دارند فاصله ایجاد شده است.

سرهنگ سبحانی تصریح کرد: به عنوان یک مسئول دلسوز باید ارتباطمان را با نسل جوان قوی تر کنیم. خیلی از افراد بد پوششی که در جامعه وجود دارند سرمایه های اجتماعی ما هستند و در مناسبت های مذهبی و ملی، راهپیمایی ها، انتخابات و … حضور دارند. برخورد قهری و سلبی در موضوعاتی که صرفا ریشه فرهنگی دارد خطاست.

درج دیدگاه