• کدخبر: 61750
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۱۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
  • چاپ خبــر
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس:

خبرنگار باید فریاد مردمی که صدایش به جایی نمی رسد را به گوش همه برساند

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: رسالت خبرنگاری به پیشگیری از برخی کج روی ها و جرائم کمک می کند

به گزارش دیار عالمان،  سید مسعود خاتمی در دیدار با خبرنگاران شهرستان گلپایگان که امروز عصر در دفتر نماینده برگزار شد، اظهار کرد: بعضیها به دلیل موقعیت هایی که دارند حرفشان شنیده می شود ولی در مقابل قشر مظلومی هستند که صدای آنان به جایی نمی رسد.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار، اضافه کرد: ما از اصحاب رسانه توقع داریم که در وضعیت فعلی بتوانند مشکلات موجود در بین این قشر را پیدا بکنند و به گوش همه برسانند.
وی با اشاره به اینکه برخی اکنون را با ۵۰ یا ۱۰۰ سال پیش مقایسه می کنند، عنوان کرد: قبلا نیز مشکلات موجود بود ولی به دلیل اینکه اخبار گرفته نمی شد و واقعیتها نیز به طور کامل دیده نمی شد سخت تر اخبار به دست مردم می رسید.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار با بیان اینکه اکنون نمی شود چیزی را سانسور کرد، تصریح کرد: رسالت خبرنگار رسالتی است که باید بتواند واقعیت ها را کشف و صادقانه حقایق را به دست مردم برساند.

خاتمی با اشاره به اینکه رسالت خبرنگاری به پیشگیری برخی کج روی ها کمک می کند، بیان کرد: اگر دست اندرکاران بدانند که تمام کارهای آنان به مردم منعکس می شود خود این موضوع باعث پیشگیری از برخی جرایم است.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم یک جامعه پویا باشد و رشد کند، خاطرنشان کرد: باید نارسایی ها مطرح شود و مطالب به صورت شفاف به مردم گفته شود.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار همچنین افزود: مردم در صورتی که اعتماد داشته باشند که صادقانه به آنها مطالب گفته می شود حتی اگر امکان حل مشکلات نباشد میپذیرند.
خاتمی در مقابل به آسیب پذیری رسالت خبرنگاری اشاره و تصریح کرد: انعکاس واقعیت بدون کم و زیاد در حرفه ی خبرنگاری بسیار مهم و اثرگزار است.

درج دیدگاه