• کدخبر: 61943
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۲۴ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
  • چاپ خبــر
با حضور نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس

بررسی موانع بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی آیت الله گلپایگانی گوگد

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار،  با اشاره به اینکه هیات مدیره باید برای بیمارستان افق بلند مدتی را ترسیم کنند، گفت: ظرفیت این بیمارستان باید برای خدمت رسانی به منطقه و شهرهای اطراف در نظر گرفته شود.

به گزارش دیار عالمان، سید مسعود خاتمی در جلسه ای که امروز ظهر با اعضای هیات مدیره بیمارستان خیریه آیت الله گلپایگانی شهر گوگد داشت، گفت: سالها پیش بنای ساختمان این بیمارستان در گوگد گذاشته شد که از ابتدا با نیت ۱۰۰ تخت خوابی ساخته و با کمک خیرین شروع به کار کرده است.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه انشالله با ثبت قانونی هیات امنا موانع قانونی بر سرراه بیمارستان برداشته شود، تصریح کرد: خدمات این بیمارستان متعلق به کل منطقه است و اکنون شاهد هستیم که بیمارانی از شهرهای اطراف از خدمات موجود بیمارستان بهره می برند.

وی افزود: نیت تشکیل این بیمارستان خیریه ۱۰۰ تخت خوابی بوده است و نمی توان نیت آن را تغییر داد یا نیت خیر پلی کلینیک و کلینیک جراحی و … را بیان کرد.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکیر بر اینکه این خیریه باید با نیت اولیه حتما تحقق پیدا کند، خاطرنشان کرد: اگر بر سر راه مشکلاتی وجود دارد باید خیرین کمک کنند.

خاتمی همچنان با اشاره به اینکه هیات مدیره باید برای بیمارستان افق بلند مدتی را ترسیم کنند، گفت: ظرفیت این بیمارستان باید برای خدمت رسانی به منطقه و شهرهای اطراف در نظر گرفته شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با یاداوری این نکته که برای دولت از نظر نیروی انسانی و مالی گسترش مراکز درمانی مقدور نیست، بیان کرد: افق و چشم انداز اینده این بیمارستان خدمت رسانی به بیماران و شهر های اطراف است.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد گلپایگانی در ادامه  با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ سفر برای ساخت این ساختمان از قم به گلپایگان داشتم، گفت: مرحوم آیت الله گلپایگانی دستور بنای این بیمارستان را داد ولی پس اینکه فندانسیون بیمارستان ریخته شد، ایشان به لقاءالله پیوست.

وی همچنان، با اشاره به تعدد روستاهای اطراف شهرستان، مطرح کرد: به دلیل برخی تجهیزات  و امکانات از سایر شهرها همچون خمین والیگودرز نیز مراجع داریم و اگر امکانات خوب در دسترس بیمارستان چه از نظر تجهیزات و چه از نظر کادر پزشکی مجرب قرار گیرد مراجعین بیشتری خواهیم داشت..

سیر رضا نوربخش هیات مدیره بیمارستان با  بیانه اینکه تعمیرات بیمارستان و خرید تجهیزات پزشکی طی سه ماه گذشته بیش از یک میلیارد ریال هزینه در برداشته، گفت: تبدیل دستگاه سیار به دیجیتال با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان، تکمیل دستگاه اکسیژن ساز، تکمیل دستگاه روتوکلاوو خرید آمبولانس با کلاس بی، خرید آندوسکوپیو کلونوسکوپی و … قسمتی از اقدامات صورت گرفته طی چند ماه اخیر است.

انتهای پیام 

درج دیدگاه