• کدخبر: 61985
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۳۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۱
  • چاپ خبــر
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان

گلپایگان از نظر نیرو انسانی در اورژانس اجتماعی مظلوم واقع شده است

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: گلپایگان از نظر نیروی انسانی مورد مظلومیت واقع شده است، عنوان کرد: هیچ شهرستانی در استان با یک نیرو کار نمی کند اما در گلپایگان اورژانس اجتماعی تنها یک نیروی انسانی دارد

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: صدور مجوز برای خیریه ها وسمنها قدری در چند وقت اخیر متوقف شد که ناشی از شرایط فعلی و سلامت جامعه است.
مرضیه فرشاد امروز در کارگروه اجتماعی فرهنگی شهرستان گفت: ما آمادگی صدور مجوز در تمام فرایندهای غیردولتی که نیاز به یارانه نداشته باشد را داریم.
وی با اشاره به این نکته که در حال حاضر افزایش یارانه مراکز امکان پذیر نیست، بیان کرد: ما در توسعه مراکز غیر دولتی و مشاوره و همچنین مددکاری و مشاوره ژنتیک محدودیت هایی داشتیم و موضوع هایی که اکنون در شهرستان نیز پیگیری می شد بعد از کرونا مقداری متوقف شد.
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان خاطرنشان کرد: کسانی که خواهان مجوزهای بدون یارانه و با تعرفه های تعیین شده هستند را که در ماده ۲۶ قانون تعریف شده است را آمادگی صدور مجوز و توسعه را داریم تا دسترسیها افزایش پیدا کند.
فرشاد با تاکید بر تشدید ارتباط مردم با سمن ها و خیریه ها، تصریح کرد: صدور مجوز برای سمنها و خیریه ها قدری توقف داشت که به خاطر شرایط و سلامت جامعه بود.
وی افزود: افزایش سمن ها و خیریه ها از رویکردهای کلی بهزیستی است که آن را دنبال می کند.
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه گلپایگان از نظر نیروی انسانی مورد مظلومیت واقع شده است، عنوان کرد: هیچ شهرستانی در استان با یک نیرو کار نمی کند اما در گلپایگان اورژانس اجتماعی تنها یک نیروی انسانی دارد.
وی با اشاره به اینکه زمانی استان اصفهان در تعداد اورژانس اجتماعی پیشتاز بود ، خاطرنشان کرد: اما با گذشت زمان تقویت نیروی انسانی اورژانس اجتماعی رخ نداد و زمانی هم که نیروی انسانی برای اداره بهزیستی شهرستانی در نظر گرفته می شد، در بخش های دیگر از او استفاده می کردند.
فرشاد خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک مسِئولان و نماینده شهرستان این مشکل را حل کنیم.
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه مراکز ترک اعتیاد به دو صورت تقسیم می شود، گفت: روش کاهش آسیب و دوم روش پرهیز مدار شیوه ترک اعتیاد است که آنجا که صحبت از استفاده از داروها می شود دست ما قدری بسته است چون توزیع دارو با وزارت بهداشت است و ما ناچاریم مبتنی بر دستور العمل های اداره بهداشت عمل کنیم .
وی ادامه داد: زمانیکه صحبت از کاهش آسیب ها در این زمینه است ما هیچ محدودیتی برای افزایش مراکز نداریم.
وی در ادامه تصریح کرد: ما اگر داوطلبی داشته باشیم که بتواند شرایط حداقلی مراکز اقامتی را فراهم کند ما آمادگی صدور مجوز آن را داریم.
فرشاد در پایان گفت: سهمیه های دولتی شهرستان برای مراکزو و کمپ ها قابل قبول است.

درج دیدگاه

بایگانی

مهر ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« شهریور   آبان »
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰