• کدخبر: 62026
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۳۷ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۳
  • چاپ خبــر
نگرانی رییس شبکه بهداشت و درمان گلپایگان از روزهای پیش رو

ماسک زدن را جدی بگیرید/ موج سوم کرونا در گلپایگان

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان گفت: ۳۰ نفر از پرسنل بیمارستان و شبکه بهداشت ودرمان به کرونا مبتلا شدند همچنین از زمان بازگشایی مدارس تاکنون ۶ دانش آموز به کرونا مبتلا شدند.

دکتر ناصر رستمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون ۳ هزار مورد نمونه گیری در سطح شهرستان انجام شده است که حدود ۴۰۰ مورد آن مربوط به بیماران بستری بوده است. در شهرستان تاکنون تست کرونا حدود ۸۰۱ نفر مثبت بوده است که از این تعداد ۱۴۰ نفر مربوط به  بستری ها بوده و مابقی مربوط به بیماران سرپایی بوده است.( ۶۶۰ نفر بیمار سرپایی)

وی ادامه داد: در طول یک هفته گذشته ۸۰ بیمار مبتلا به کرونا داشتیم که با بررسی این افراد متوجه شدیم که متاسفانه  هم شدت بیماری این چند نفر بیشتر بود علاوه بر کاهش سن ابتلا، شدت بیماری نیز افزایش پیدا کرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان گفت: همچنین در طول دو هفته گذشته تاکنون بیش از ۴۰ نفر در بیمارستان به دلیل بیماری کوئید ۱۹ بستری کردیم که ۳۰ درصد آنها سنی زیر ۶۰ سال داشتند.

وی افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در شهرستان، ۲۹ نفر از پرسنل بیمارستان و شبکه بهداشت ودرمان در راه ارایه خدمت به مردم به کرونا مبتلا شدند همچنین از زمان بازگشایی مدارس تاکنون ۶ دانش آموز به کرونا مبتلا شدند و با بررسی هایی که انجام دادیم ۷۰ دانش آموز در معرض تماس با افراد مشکوک و یا مثبت بوده اند.

رستمی افزود: از روزهای پیش رو خیلی نگران هستیم و می ترسیم این بیماری در شهرستان به سرعت اوج بگیرد بنابراین از شهروندان می خواهیم ماسک زدن را جدی بگیرند و از حضور در تجمعات بپرهیزند. اکنون که به خانواده ها این اختیار داده شده که نوع آموزش فرزند خود را انتخاب کنند، آموزش مجازی را در نظر بگیرند و متاسفانه مدارس یکی از جاهایی است که ناگزیر به تشکیل تجمع است.

وی تصریح کرد: جراحی های غیر ضروری در بیمارستان کنسل شده است تا بتوانیم ظرفیت تخت های بیمارستان را افزایش دهیم. همچنین برای افراد بالای ۶۰ سال، مادران باردار، کادر بهداشت و درمان و افرادی که بیماری زمینه ای دارند واکسن آنفولانزا به صورت رایگان تزریق خواهد شد.

انتهای پیام

 

درج دیدگاه

بایگانی

مهر ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« شهریور   آبان »
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰