• کدخبر: 62086
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۲۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
  • چاپ خبــر
وعده مدیرکل برای اعطای تسهیلات به دیار خودرو در سال ۹۸

وعده عملی نشده اعطای تسهیلات به دیار خودرو/ خطوط تولید از ابتدای ۱۴۰۰ راه‌اندازی می‌شود

ماه‌ها از وعده اعطای تسهیلات به دیار خودرو می‌گذرد اما قول‌ها صرفاً در حد حرف باقی ماند اما مدیران خبر از راه‌اندازی خطوط کارخانه در ابتدای سال ۱۴۰۰ می‌دهند.

به گزارش دیار عالمان ، خودروسازی به عنوان لکوموتیو صنعت شناخته می‌شود که در صورت رونق ۶۰ صنعت از جمله فولاد، پتروشیمی، لاستیک، شیشه، نساجی و آلومینیوم تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

ایرج موفق، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان پیش از این در بازدیدی از کارخانه دیار خودرو گلپایگان در دی ماه ۹۸ عنوان کرده بود: شرکت با مشکل تسهیلات برای خرید قطعات مواجه است که بلافاصله با مدیرعامل بانک صنعت، معدن و تجارت استان در میان گذاشتم و قرار شد در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید استان که استاندار اصفهان یکشنبه هر هفته تشکیل می‌دهد این موضوع مطرح شود تا تسهیلات برای تهاتر شدن بدهی معوقه و خرید قطعات مورد نیاز دیار خودرو مصوب شود.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان ادامه داد: تسهیلات مورد نیاز شرکت دیار خودرو در بانک صنعت، معدن و تجارت تهران است که به دلیل محدودیت منابع بانکی، طبق دستوری که وزیر و معاون طرح و برنامه ریزی صنعت صادر کرده این محدودیت‌ها ایجاد شده است.

وی تأکید کرد: استنباط ما این است که بخشی از مشکلات واحدهای صنعتی در مرکز استان قابل حل است و تلاش داریم تا پرونده‌ دیارخودرو از تهران به استان آورده شود تا تسهیلات پرداختی این واحد در اولویت قرار گیرد.

اگر چه به نظر می‌رسد فرصت ۹ ماهه برای بررسی پرونده دیار خودرو کافی باشد اما محسن اتحادی، رئیس اداره صمت گلپایگان در مرداد ۹۹ عنوان کرده بود مشکل سرمایه در گردش دیار خودرو همچنان وجود دارد و اگر تسهیلات به کارخانه داده شود می‌تواند به مدار تولید بازگردد.

منبع:خبرگزاری فارس

درج دیدگاه