• کدخبر: 62152
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۳۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱
  • چاپ خبــر

۷۰ درصد از مدارس گلپایگان مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد هستند

میربد با اشاره به اینکه به حمدالله در استان مدرسه ای نداریم که بخاری نفتی داشته باشد، عنوان کرد: سال گذشته بخاری های نفتی به طور کامل جمع آوری شد

به گزارش دیار عالمان، مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان، مطرح کرد: با دغدغه مندی اموزش و پرورش استان برای تهیه تعدادی تبلت و گوشی برای دانش اموزانی که توان تهیه ان را ندارند خیرین مدرسه ساز اقداماتی را برای فراهم کردن این تجهیزات انجام داده اند.
سیدمهدی میربد با بیان اینکه ما همچنان در استان مدارس کانکسی و سنگی داریم، گفت: استان اصفهان مدارسی دارد که یا لوله کشی اب در ان وجود ندارد یا سرویس بهداشتی های مختلط دارد که از نیازهای اساسی هر مدرسه ای است.
وی با اشاره به اینکه به حمدالله در استان مدرسه ای نداریم که بخاری نفتی داشته باشد، عنوان کرد: سال گذشته بخاری های نفتی به طور کامل جمع آوری شد و مدارس خشت و گلی نیز به طور کل از سطح استان جمع شد.
مدیر کل نوسازی مدارس استان همچنان خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از مدارس شهرستان گلپایگان مجهز به سیستم های استاندارد گرمایشی است که در سال جاری چهار پروژه دیگر به این جمع اضافه خواهد شد.
میربد با بیان اینکه روزی که دغدغه مندی برای ساخت و ساز در منطقه نداشته باشیم از نظر فضای فیزیکی پیشرفت کرده ایم، افزود: طبق امار سرانه فضای فیزیکی هر دانش آموز در گلپایگان ۹/۳۳ متر مربع است در حالی که این رقم در کشور ۸/۲۰ متر مربع هست.
وی ، اضافه کرد: در سال ۹۸ مشارکت خیرین ۷۵ درصد در انجام پروژه های آموزشی بود در حالی که در سال ۹۹ با وجود وضعیت بد اقتصادی نوسازی مدارس بیش از ۱۲۰ پروژه آموزشی بوده است که چیزی بالغ بر ۸۷۰ کلاس درس را در استان به آموزش و پرورش تحویل خواهد داد.
مدیر کل نوسازی مدارس استان با اشاره به اینکه۷۵ درصد مشارکت خیرین در سال گذشته امسال به ۸۴ درصد رسیده است، گفت: در بحث آموزش پرورش مردم همواره به صورت خود جوش عمل می کنند و یکی از اهداف طرح آجر به اجر مشارکت همه اقشار در این طرح است.
وی در پایان اعلام کرد: مدارس غیر انتفاعی‌ با مکان های قدیمی تا فروردین ۱۴۰۱ مجوز دارند تا مکان خود را تغییر دهند

درج دیدگاه